işletmeler için google ads

Çevrimiçi Reklamcılığın ve Google Ads’nin İşletmenize Faydaları

Çevrimiçi reklamcılık; reklamlarınızı, ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgilenme olasılığı yüksek kişilere göstermenize imkan sağarken ilgilenmeyecek kişileri filtrelemenize olanak tanır. Bu sayede bu kişilerin reklamlarınızı tıklayıp tıklamadığına dair verilere ulaşabilirsiniz. Çevrimiçi reklamcılık, masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar gibi birden fazla cihaz tarafından kullanılabildiği için potansiyel müşterilere ulaşma fırsatı verir.

Google Ads’ün İşletmeniz İçin Avantajları

Google Ads, çevrimiçi reklamcılığın avantajlarından yararlanmanıza imkan sağlar. Reklamlarınızı doğru kişilere, doğru yerde ve doğru zamanda gösterebilirsiniz. Google Ads işletmenize pek çok çeşitli avantaj sunar ancak başlıcaları şunlardır:

1. Google Ads İle Reklamlarınızı Hedefleyin

Hedefleme, reklamlarınızı belirli ilgi alanlarına sahip kişilere (yani ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgilenen kişilere) ulaşmak ve onlara ilgili reklamları göstermenize imkan sağlar.

Google Ads, farklı hedefleme yöntemleri sunar. Pazarlama kampanyalarınızın hedeflini daraltacak çevrimiçi reklamlarla ilgili seçenekler ise şöyledir:

  • Anahtar Kelimeler: Müşteriler bu terimleri aradığında veya alakalı web sitelerini ziyaret ettiğinde ürünleriniz ve hizmetinizle alakalı reklamlarınızı göstermek için kullanılan, kelimeler ya da kelime grupları.
  • Reklam konumu: Reklamlarınızı, Google Arama ve Görüntülü Reklam Ağlarının parçası olan Google arama sonuçları sayfalarında ve web sitelerinde gösterin.
  • Yaş, konum ve dil: Müşterilerinizin yaşını, coğrafi konumunu ve dilini seçerek hedef kitlenizi daraltın.
  • Günler, saatler ve sıklık: Reklamlarınızı haftanın belirli saatlerinde veya günlerinde göstererek reklamlarınızın ne sıklıkta görüneceğine karar verin.
  • Cihazlar: Reklamlarınızı telefon, tablet, bilgisayar ve tüm cihazlardan görüntüleyebilir ve takip edebilirsiniz. Hangi cihazlarda ve ne zaman görüneceğini ayarlayabilirsiniz.

2. Maliyetlerinizi kontrol edin

Google Ads ile reklam giderlerinizi nasıl harcadığınız üzerinde kontrol sahibi olursunuz. Günlük, haftalık ya da aylık olarak reklam başına ne kadar bütçe ayıracağınızı seçebilirsiniz.

3. Başarınızı ölçün

Google Ads ile, birisi reklamınızı tıklayan potansiyel müşterilerden ve tüm kişilerden haberiniz olur. Reklamınızı tıklayıp ardından ürün ya da hizmetinizi satın aldıysa, uygulamanızı indirdiyse, işletmenize yararlı olan bunlara benzer herhangi bir işlem gerçekleştirdiyse bunların tümü hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Hangi reklamların tıklama alıp hangilerinin almadığını görerek, kampanyalarınızı bu yönde düzenleyebilirsiniz.

Müşterilerinizin çevrimiçi satın almalarına ya da telefon aramalarına yol açan reklamların size ortalama maliyeti dahil olmak üzere diğer değerli verilere ulaşabilirsiniz. Bunun yanında müşterinizin davranışları hakkında bilgi edinmek için analiz araçları da kullanabilirsiniz.

Örneğin ürününüzü ya da hizmetinizi satın almadan önce ürün ve hizmetinizi ne kadar süre inceledikleri gibi.

4. Kampanyalarınızı yönetin

Hesaplarınızı ve kampanyalarınızı kolayca yönetebilir ve izleyebilirsiniz. Çünkü Google Ads’nin etkin ve verimli kullanımını desteklemek için bazı araçlar var.

Birden fazla Google Ads hesabını yönetiyorsanız, Müşteri Merkezim (MM) yönetici hesabı size büyük fayda sağlayacaktır. Tüm Google Ads hesaplarınızı tek bir yerden kolayca yönetmenizi sağlar.

Hesabınızda hızlı ve kolay bir şekilde değişiklik yapmanızı sağlayan ücretsiz, indirilebilir bir masaüstü uygulaması olan Google Ads Editor ile Google Ads hesabınızı çevrimdışı olarak da yönetebilirsiniz. Google Ads Editor ile hesap bilgilerinizi indirebilir, kampanyalarınızı çevrimdışı düzenleyebilir ve ardından değişikliklerinizi Google Ads’e yükleyebilirsiniz. 

Çevrimiçi reklamlar, Google Ads ve tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Google Ads Reklam İle İşinizi Büyütün
Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close

İletişime Geçin

+90 (212) 909 80 08

Google Premier Partner Designation
is reserved for the top 3% of participating organizations. SEO services are not verified or endorsed by Google.

©2023 Adapte Digital | Tüm Hakları Saklıdır.

ADAPTE DİJİTAL
Kategoriler