Sürdürülebilir Verimli Dijital

Sürdürülebilirlik Zamanında Dijitalleşme

Şu an içinde bulunduğumuz dünya ve 50 yıl sonraki dünya birbirlerinden çok farklı olacak. Birçok farklı iş kolunda dijitalleşenin etkilerini hissettiğimiz bu zamanlarda, sürdürülebilirlik kavramı da başkabir boyuta taşındı.

Dijitalleşme, iklim, şehirleşme, demografi ve küreselleşme için temel oluşturulan sürdürülebilir teknolojik çözümler hayatı tamamen yeniden şekillendiriyor.

Sanayi toplumundan bilgi ve dijital topluma geçişte nüfusun çoğalması ile insan ihtiyaçlar öngörülebilir seviyeleri geçti.

Artan ihtiyaçları karşılamak için doğal kaynakların hızla tüketilmesi ise dünya ekosisteminde sürdürülebilirlik önemli zararlar gördü.

İletişim teknolojilerinin geldiği nokta ve verilerin sonsuz akışı insanlar için zaman ve mekan kavramlarını ortadan kaldırdı.

Tüm bu perspektiflerden yola çıktığımızda dijitalleşme teknolojileri ve uzantılarını yaşamın merkezine yerleştiren modern toplumlarla karşılaşıyoruz.

Sürdürülebilirlik Nedir?

Sürdürülebilirlik bir şeyin sürdürülebilir olması, şu anki durumunu devam ettirmesi, ya da kendini yenileyebiliyor olması anlamına gelmektedir.

Ama bir kavram olarak ele aldığımızda bu tanımın tam olarak kastetmek istediklerimizi karşıladığını söylemek zor.

Dijitalleşme ve sürdürülebilirlik kavramlarının ortam açısından ilişkisini anlamak ise biraz daha okumak gerektiriyor. O zaman devam edelim;

Teknolojik ilerleme; buharlı makinelerin icadı teknolojik ilerlemelerinin en önemli örneği. Yenilikler ve boyutlar açan gelişimlerin birçoğu teknolojik ilerlemedir.

Dijital dönüşüm; yaşanan teknolojik gelişmelere uyumluluk sağlamaya dönüşüm diyoruz.

Dijitalleşme; son halka burası. Yukarıdaki terimlerin sonucunda yeni şeyler düşünebilme, alışkanlık kazanma gibi refleksler dijitalleşmedir.

Sürdürülebilirliğin Dijitalleşmedeki Sonuçları

İnsanlar dijital olarak bir araya gelerek özel araç kirliliğini ortadan kaldıran, büyük kağıtlarda kocaman notları ortadan kaldırarak kağıt tüketimini önemli ölçüde azaltan, basılı materyallerin önemleri biraz daha azalıyor.

Artık kartvizit değil, reklam dağıtıyoruz.

Dijitalleşme ile kendinize birçok masraf çıkarmadan işinizi ve işletmenizi büyütüyorsunuz. Bunun için sürdürülebilirlik ne kadar ayrı gözükse de dünyada dijitalleşme ile büyük bir önem ve ilerleme kazandı.

Bunların hepsi bir arada düşünülürse Sürdürülebilirlik için dijitalleşmeye hazırlanın ve hemen başlayın!

Daha fazla geç kalmak istemeyenlerdenseniz, hemen tıklayın size yeni Verimli Dijital Modelimizden bahsedelim.

Dijital Pazarlama Ajansı · Adapte Dijital
İhracatta Dijital Dönüşüm: E-İhracat
Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close

İletişime Geçin

+90 (212) 909 80 08

Google Premier Partner Designation
is reserved for the top 3% of participating organizations. SEO services are not verified or endorsed by Google.

©2023 Adapte Digital | Tüm Hakları Saklıdır.

ADAPTE DİJİTAL
Kategoriler