Bard Denemeye Açıldı

Google, üretken yapay zeka ile işbirliği yapmanızı sağlayan erken bir deney olan Bard’a erişimi açmaya başladı. ABD ve Birleşik Krallık’ta ki kullanıcılarının kullanıma açarak başladı. Zamanla daha fazla ülke ve dile genişleyeceğini ilan etti.

Bugün , üretken yapay zeka ile işbirliği yapmanızı sağlayan erken bir deney olan Bard’a erişimi insanlara, işletmelere ve topluluklara faydalı yapay zeka deneyimleri sunmaya devam edecek.

Verimliliğinizi artırmak, fikirlerinizi hızlandırmak ve merakınızı körüklemek için Bard’ı kullanabilirsiniz. Bard’dan bu yıl daha fazla kitap okuma hedefinize ulaşmanız için size ipuçları vermesini, kuantum fiziğini basit terimlerle açıklamasını veya bir blog gönderisinin ana hatlarını çizerek yaratıcılığınızı ateşlemesini isteyebilirsiniz. Şimdiye kadar Bard’ı test ederek çok şey öğrendik ve onu geliştirmenin bir sonraki kritik adımı daha fazla insandan geri bildirim almak.

Bard Hakkında

Bard, özellikle LaMDA’nın hafif ve optimize edilmiş bir sürümü olan bir araştırma büyük dil modeli (LLM) tarafından desteklenmektedir ve zaman içinde daha yeni, daha yetenekli modellerle güncellenecektir. Google’ın kaliteli bilgi anlayışına dayanmaktadır. Bir LLM’yi bir tahmin motoru olarak düşünebilirsiniz. Bir istem verildiğinde, bir sonraki gelmesi muhtemel kelimelerden her seferinde bir kelime seçerek bir yanıt üretir. Her seferinde en olası seçeneği seçmek, çok yaratıcı yanıtlara yol açmaz, bu nedenle, hesaba katılan bir miktar esneklik vardır. Daha fazla insan bunları ne kadar çok kullanırsa, LLM’lerin hangi yanıtların yardımcı olabileceğini tahmin etmede o kadar iyi olduğunu görmeye devam ediyoruz.

LLM’ler heyecan verici bir teknoloji olsa da, hatasız değiller. Örneğin, gerçek dünyadaki önyargıları ve klişeleri yansıtan çok çeşitli bilgilerden öğrendikleri için, bunlar bazen çıktılarında ortaya çıkıyor. Ve kendinden emin bir şekilde sunarken yanlış, yanıltıcı veya yanlış bilgi verebilirler. Örneğin, kolay iç mekan bitkileri için birkaç öneri paylaşması istendiğinde, Bard ikna edici bir şekilde fikirler sundu… ancak ZZ bitkisinin bilimsel adı gibi bazı şeyleri yanlış anladı.

Bard’ı sorumlu bir şekilde inşa etmek

Bard üzerindeki çalışmalarımıza AI İlkelerimiz rehberlik ediyor ve kalite ile güvenliğe odaklanmaya devam ediyoruz . Sistemlerimizi iyileştirmek için insan geri bildirimlerini ve değerlendirmelerini kullanıyoruz ve ayrıca etkileşimleri yararlı ve konuya uygun tutmaya çalışmak için bir diyalogdaki fikir alışverişi sayısını sınırlamak gibi korkuluklar oluşturduk.

Bard’ı denemek için kaydolun

Merak ediyorsanız: Bard, bu blog gönderisini yazmamıza yardımcı oldu – bir taslak sağladı ve düzenlemeler önerdi. Tüm LLM tabanlı arayüzler gibi, her zaman işleri doğru yapmazdı. Ama o zaman bile bizi güldürdü.

Bard’ı geliştirmeye ve kodlama, daha fazla dil ve çok modlu deneyimler gibi yetenekler eklemeye devam edeceğiz. Ve kesin olan bir şey var: İlerledikçe sizinle birlikte öğreneceğiz. Geri bildiriminizle, Bard daha da iyi olmaya devam edecek.

Bard’ı denemek için bard.google.com adresinden kaydolabilirsiniz . Bugün ABD ve Birleşik Krallık’ta erişimi sunmaya başlayacağız ve zaman içinde daha fazla ülke ve dile genişleteceğiz.

Bir dahaki sefere kadar, Bard dışarıda!

Bard mı GPT-4’mü?

Bu soruyu GPT-4′ sorduğumda şu cevabı veriyor: Ben ChatGPT olarak adlandırılıyorum ve GPT-3.5 mimarisinde eğitildim. Şu anda piyasada GPT-4 adlı bir model bulunmuyor. Ancak OpenAI veya başka bir şirket tarafından GPT-4 gibi bir model geliştirildiğinde, benim buna güncellenmem gerekebilir.

Geç haber alıyor olması onu zora sokabilir. Bard bugün yayınlandı, kullanıp fikirlerimizi paylaşacağız.

SEO’ya ihtiyacınız var mı?
Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close

İletişime Geçin

+90 (212) 909 80 08

Google Premier Partner Designation
is reserved for the top 3% of participating organizations. SEO services are not verified or endorsed by Google.

©2023 Adapte Digital | Tüm Hakları Saklıdır.

ADAPTE DİJİTAL
Kategoriler