Google Benim İşletmem Kayıt ve İşletme Ekleme Nasıl Yapılır?

Google Benim İşletmem’e hiçbir ücret ödemeden kayıt olup, işletme ekleme yapabilirsin. Google Benim İşletmem( My Business)’de yer alarak müşteri etkileşiminizi artırın.

Google Benim İşletmem gün geçtikçe herkes tarafından bilinir ve kullanır hale geldi. Bu tanınmışlık haliyle önemini de oldukça arttırdı.

Bir işletmeniz varsa beklemeden bu kaydınızı yaptırmalısınız.

Google Benim İşletmem Hesabınızla bir yerel işletme listelemesinden fazlasına sahip olursunuz.

Ücretsiz oluşturacağınız İşletme Profilinizle Google Arama ve Haritalar‘da sizi arayan müşterilerle kolayca etkileşime geçebilirsiniz.

Google İşletmem’e firma, işletme, adres ekleme ücretsiz kendiniz tarafından yapılabilecek bir işlemdir. Fakat yardım ve destek alarak kendinden emin bir şekilde işlem yapmak isterseniz bizden yardım isteyebilirsiniz.

Biz bu ücretsiz yardımımızla sadece ve sadece Adapte Dijital’i sizinle tanıştırmak istiyoruz. Adapte Dijital, web sitesi tasarımı, e ticaret sitesi ve sistem kurulumu, Google reklam/seo ve diğer dijital medya işlerini en iyi şekilde yapıyor.

Sıcakkanlı, çalışkan, dürüst ve hakkaniyetli insanların var ettiği Adapte Dijital’e yeni dostlar edinebilmek, müşterimiz yapıp birlikte çalışabilmek için en doğru yolları deniyoruz.

Web Sitesi Tasarımı İçin Toplantı Notları yazımız çok işinize yarayacak.

Google Benim İşletmem Kayıt

Google Benim İşletmem kayıt işlemini gösteren kısa bir video hazırladık izleyip işletmenizi kaydedebilirsiniz. Yazının geri kalanında size faydalı olacak bilgiler ile ufkunuzu açabilirsiniz.

Benim İşletmem Kayıt Videosu

Google Benim İşletmem ile neler yapabilirim?

Google Benim İşletmem’in avantajlarını üç kategoride değerlendirebilirsiniz.

 1. İnternet’te işletmeniz hakkında daima doğru bilgiler olsun
  • Google’a çalışma saatlerinizi, web sitenizi, telefon numaranızı ve bir konumu (işletmenizin türüne bağlı olarak bir açık adres, hizmet bölgesi veya yer işaretçisi) bildirin
  • Bulunduğunuz her yerden İnternet’teki varlığınızı güncel tutmak için mobil uygulamayı kullanın
 2. Müşterilerle etkileşimde bulunun
  • İşletmenizin ve sunduğu ürün veya hizmetlerin fotoğraflarını yayınlayın
  • Müşterilerinizden gelen yorumları toplayın ve yanıtlayın
 3. Yeni müşteriler çekin
  • Yeni müşterilerin sizi bulabilmesi için işletmenizin İnternet’te görünme şeklini geliştirin
  • Müşterileri web sitenize yönlendirin
  • Hazır olduğunuzda, daha da geniş bir kitleye ulaşmak için Google Ads’deki Akıllı kampanyalar ile konum tabanlı reklamlar kullanabilirsiniz.

Google Benim İşletmem sizin için doğru seçenek mi?

İşletmeniz, Google Benim İşletmem için son derece uygun olabilir.

Google Benim İşletmem, belirli saatler boyunca müşterilerle yüz yüze iletişim kuran işletmeler için oluşturulmuştur. Yalnızca internette faaliyet gösteren işletmeler veya kiralık ya da satılık evler için uygun değildir. Google Benim İşletmem uygunluğu hakkında daha fazla bilgi

Daha büyük ölçekli işletmeler için Google Benim İşletmem, çok sayıda konumu yönetmeye yarayan bir araç da sunar. Toplu konum yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başlamaya hazır mısınız? Kaydol düğmesini tıklayın ve bu kılavuzun sonraki sayfasına gidin.

Google Benim İşletmem’de İşletme Profili

Google Benim İşletmem (My Business)‘de oluşturacağınız İşletme Profili ile işletmenizin Google Arama ve Haritalar’da nasıl göründüğünü yönetebilirsiniz. İşletme Profilinize yapılan yorumları yanıtlayarak müşterilerin güvenini kazanıp markanızı geliştirirsiniz.

Google Benim İşletmem'de müşterileriniz ile etkileşim kurun.

Çalışma saatleriniz, ürünleriniz veya menünüzde bir değişiklik mi oldu? Hemen güncelleyin. Güncel olmayan bir işletme profili müşteriler için yanlış yönlendirmedir. Google Benim İşletmem ile müşterilerinizi işletmenizdeki yenilikler hakkında bilgilendirebilir ve eyleme geçirebilirsiniz. Müşterileriniz ile kurduğunuz sağlıklı iletişim sayesinde işletmeniz büyür.

Kaydolun ve işletmenizi doğrulayın

Google Benim İşletmem’in büyümenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin. Ardından kaydolun ve Google’da işletmenizi doğrulayın.

İnternet’teki varlığınızı optimize edin

İnternet’teki varlığınızı bir üst düzeye çıkarmaya hazır mısınız? İşletme girişini optimize ederek daha fazla potansiyel müşterinin sizi bulmasını nasıl sağlayacağınızı öğrenin.

Google Haritalara Yer Ekleme Nasıl Yapılır?
Ücretli Medya ve Reklam Paketleri • Adapte Dijital
Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close
Menü
Kategoriler