E Ticaret Sitesi İçin Web Tasarım Teknikleri

Kuşkusuz, e-ticaret web siteleri ve web tasarım dijital alanda gerçek bir güç haline gelmiştir. Alışveriş hiç bu kadar kolay olmamıştı, basit bir tıklama ile en sevdiğiniz kanepede otururken veya işteyken istediğiniz, beğendiğiniz eşyaları satın alabilirsiniz. E-ticaret işletmelerinin kolay olduğunu söyleyemeyiz ama kesin olan bir şey var ki: daha az rakip, trendleri tasarlama, web sitesi düzeni oluşturma, ödeme seçenekleri vb. konusunda daha güçlü olunuyor.

Günümüz dünyasında, e-ticaretin dalgalı denizinde ayakta kalabilmek için trendleri takip eden keskin bir göz olmalı. Her site en iyi online alışveriş deneyimini sunmayı umuyor ve web sitesi sahipleri ziyaretçileri sitelerinde daha uzun süre tutmaya çalışıyor.

Sizlere web Tasarımda en çığır açan değişiklikleri özetlemenin ve hatta son birkaç yılın en unutulmaz e-ticaret web tasarım trendlerinden bahsetmenin harika bir fikir olacağını düşündük.

E Ticaret için web tasarım çalışmalarımızı paketle sunduk inceleyin: Esite

Trendler

Her zaman büyük değişiklikler ve ince ayarlar olsa da birkaç yıl boyunca sahnede kalan çok az değişiklik vardır. Bunun sebebi oldukça basit çalışılmasından kaynaklı. Basit özelliklerde, kullanıcının sitede gezinmesini gerçekten kolaylaştırır ve pratiktir.

Materyal Tasarımı

Web tasarımlarda ince animasyonların kullanılması kullanıcı dostu gezinmeyi gerçeğe dönüştürür. Minimal tasarım estetiği esas olarak kullanıcıya odaklanan unsurlara yol açar ve potansiyel ziyaretçilerin öğeyi daha ayrıntılı görmesini sağlar.

Materyal Tasarımı, dijital alanda oldukça baskın olan trendin bir parçası olarak tanımlanabilir, karmaşıklığı ortadan kaldırır ve şık, basit özellikler sunar.

Kullanıcılar profesyonellere göre, daha basit web siteleri ile bağlantı kurup daha güvenilir ve daha tutarlı bir alışveriş deneyimi yaşarmak isterler. Bunun için işi yapan basit bir web tasarıma sahip siteye ihtiyacınız var.

Basit derken bizi yanlış anlamayın, kullanımı kolay bir web sitesi tasarlamanız gerekir, ancak yine de web tasarımınız markanızın gücünü sorunsuz bir şekilde gösterebilmeli. Sonuçta sadelik için markanızın gücünü de aşındıran bir site istemezsiniz.

E ticaret sitesi tasarım örneğimiz: Pratikya

Mobil Alışveriş – Duyarlılık

Mobil internet kullanımı dizüstü bilgisayar ve masaüstü arama sayılarını geçtikçe, web tasarımcılarının dikkatini çekti ve web site tasarımlarını bu büyük değişim için uyarlamaya başladı bile. E-ticaret siteleri hem içerik hem de öğelerle doluyken bu yapılan geçiş tamamen kullanıcıyla ilgilidir. Daha iyi internet bağlantısı, kullanıcı deneyimine saygı duymayı mümkün kılmıştır ve mobil uyumlu web sitelere geçiş bunun en iyi örneklerinden biridir.

Zengin Hareketli Animasyonlu Web Siteleri

Web site tasarımları ile animasyonları birleştirmenin web tasarımını daha çekici hale getirdiği kesin. Ayrıca, e-ticaret platformları söz konusu olduğunda, ürünlerini daha derinlemesine görüntülemenin de harika bir yoludur. Bu animasyonlar alışveriş deneyimini çok daha zengin hale getirir ve dönüşümlerde büyümeye yol açar.

Pop-Up Zamanlaması

E-ticaret sitelerinde ziyaretçilerle etkileşim söz konusu olduğunda pop-up ana oyunculardan biridir. Bir süredir etrafımızdalar, ancak daha zeki oldular ve site ziyaretçilerinin eylemlerine göre tepki veriyorlar.

Geçmişte çoğunlukla istenmeyen ve kullanıcı deneyimini bozan bir unsur olarak görüldüğü doğrudur, ancak ziyaretçilerin dikkatini çekmek içinde etkili bir yöntem oldukları kanıtlanmıştır. Parlak bir pazarlama tekniği ile eşleştirilen ve doğru zamanda açılan bir pop-up, ziyaretçilerin web sitesinde daha uzun süre kalmasına ve hatta olası satış yaratmaya yardımcı olabilir.

Şablonlar

Bazıları, bunları kullanmanın yeterince yaratıcı olmadığını düşünüyor, ancak sıfırdan bir web sitesi tasarımı oluşturmak için yeterli zaman olmadığında şablonların daha kullanışlı olduklarını kanıtladılar.

Oldukça benzer tasarım ile aynı düzeni birkaç değişiklikle paylaşan siteler olabilir, ancak bu sitelerin çoğunluğu kullanıcılara hitap etti ve geri dönüş aldılar unutmayın!

Genelde şablonlar size bir dizi özel özellik sunar, böylece bir taklitçi web site tasarımına sahip olmaktan kaçınırsınız.

Harekete Geçirici Mesaj

Bu düğmeler, her e-ticaret web sitesi için bir öneme sahiptir. Potansiyel alıcıları istenen eylemleri yapmak için (bir öğe satın alma veya içerik okuma) oradalar. Bu düğmelerin “öne çıkması” için, sitenin arka plan renginden farklı olur. Kısacası “Ücretsiz İndir”, “Buraya Tıkla”, “Sepete Ekle” veya “Şimdi Satın Al” gibi cazip metinler eklemek harika bir fikir.

Fareyle Üzerine Gelme Efektleri

Bu efektler ziyaretçiler için anında bilgi sağlar. Fareyi bir ürünün belirli bir görüntüsünün üzerine getirerek, site onunla ilgili içeriği görüntüler. Bu, e-ticaret siteleri için önemli bir özellik haline geliyor çünkü, ziyaretçiye bir yere tıklamak zorunda kalmadan temel bilgiler veriyorlar. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgileri hemen almasını inanılmaz derecede kolaylaştırır ve onlara zaman kazandırır.

Sadete gelirsek;

Trendler gelir ve gider, ancak bir şey sabittir: Web sitenizin trafiğini ve satışlarını artırmak için devam eden görevler.

– Bunu devam ettirebilmeniz için web sitenizin tasarımında sürekli değişiklikler yapmak ve yeni bir trend ortaya çıktığında hemen ona katılmak iyi bir şey olmaz. Daha gerçekçi bir yaklaşıma sahip olmak önemlidir. Buradaki amacınız işlerin çoğunu doğru yapmaktır.

– Gerçekten önemli olan web tasarım trendlerine odaklanın. Görüntü düzenlerinizin, renk şemalarınızın ve kullanılabilir bilgilerinizin sağlam ve birbirine bağlı olduğundan emin olun. Her birine eşit derecede önem verin. Amacınız, kullanımı kolay, ilgi çekici ve müşterileri alışveriş yapmaya çeken bir web sitesi oluşturmaktır.

– İş açısından en mantıklı trendlere odaklanın. Bu açıdan, oldukça duyarlı bir web sitesine sahip olmak şarttır.

– Evet en son web tasarım trendleri önemlidir, ancak işinizi ayakta tutmak için güvenmeniz gereken tek şey onlar değildir. Unutmayın, web tasarım trendleri markanıza hizmet etmek için burada. Markanızın hikayesini anlatmaya ve ziyaretçileri sitenizde kalmaya teşvik etmeye en iyi yardımcı olan trendlere odaklanmalısınız.

Adapte Dijital: En İyi Dijital Pazarlama Hizmetleri Ajansı

Dijital pazarlama hizmeti için dijital pazarlama firması arayışında olan işletme ve markalara uygun fiyatları olan dijital pazarlama paketleri ile hizmet alabilirsiniz. Dijital web ajansı diye de adlandırılan Adapte Dijital dijital faaliyetlerini verimli sürdürmek isteyen işletme ve markalara hizmet veriyor. Dijital danışman olarak işletme ve markaların yanında oluyor. Verimli Dijital Model ile geliştirilmiş bir hizmet sunuyor Adapte Dijital. Dijital danışmanlık hizmetimiz işletmenizi hız şekilde büyütür. Dürüst, şeffaf ve sorumluluk sahibi iş ortağı için bu sayfalarımızı inceleyerek tercih yapabilirsiniz. Adapte Dijital İstanbul Beylikdüzü’nden tüm Türkiye ve yurt dışında ki firmaların tercih ettiği en iyi dijital pazarlama ajansı olmak için çok çalışıyor.

Dijital faaliyetler işletme ve markalar için artık olmazsa olmazdır. Fakat dijital gelişmeler ve çalışmalar daha yolun en başındadır. Dijital denetimdijital denetçi ve dijital denetim uzmanı olarak işletme ve markaların dijital faaliyetlerini denetliyoruz. Adapte Dijital işletme ve markaların dijital süreç ve sonuçlarını en iyiye ulaştırıyor. Dijital faaliyetlerinizin denetimi için dijital denetim ajansı Adapte Dijital ile çalışabilirsiniz.

Dijital PR Ajansı

Adapte Dijital dijital pr ajansı olarak hizmet veriyor. Dijital Pr ve pazarlama bir birine çok yakın gibi görünse de PR bilinirlik ve tanıtım hizmetlerini tanımlayan daha iyi bir terimdir. Dijital Pr, Online İtibar Yönetimi diğer adıyla Online PR, geleneksel medyada yapılan PR çalışmalarının yeni medya mecralarına uyarlanmakta olan halidir.

Müşterilerinizle daha sıkı bir ilişki kurmanıza, geleneksel PR yöntemleri ile elde ettiğiniz başarının dijital ortama taşınmasına, arama motorlarında arandığınızda hedef kitlenizin karşısına çıkmanıza, markanızın imajının güçlenmesine, arama motorlarına içerik üretilmesine katkı sağlamaktadır.

Dijital PR, online itibar yönetimi veya online PR, adına her ne derseniz deyin artık şirketler için zorunlu bir gereklilik olmuştur ve daha çabuk adapte olup istikrarlı bir şekilde uygulayanlar gelecekte yollarına daha güçlü olarak devam edeceklerdir.

Dijital PR ajansı olarak Adapte Dijital’i seçebilirsiniz. Verimli Dijital Model kullanarak amacınıza en iyi şekilde ulaşabilirsiniz.

Uzmansan Sende Kullan, Verimli Dijital Model

Veri Odaklı Reklam Nedir, Nasıl Yapılır?
Sanal Ticaret Akademisi Ve Evden Eğitim İle Sertifika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close

İletişime Geçin

+90 (212) 909 80 08

Google Premier Partner Designation
is reserved for the top 3% of participating organizations. SEO services are not verified or endorsed by Google.

©2023 Adapte Digital | Tüm Hakları Saklıdır.

ADAPTE DİJİTAL
Kategoriler