2020'de Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yönetilecek

2020’ de Web Site Tasarımı Nasıl Yönetilecek?

Facebook’un ilk yıllarını düşünün, web site tasarımı gözünüzün önüne geldi mi? Hatta birkaç yıl önce bile nasıl göründüğünü hatırlıyor musunuz? Çokta harika değildi. Yani, bugün böyle bir web site tasarımı ile karşılaşırsanız, itiraf edin tepkiniz “hadi canım bu ne böyle?” olurdu.

En son tasarım trendlerini takip etmek o döngüde kalmak, ister profesyonel bir web tasarımcısı, ister bir çaylak olun, sizin için yararlıdır.

Ayrıca, en yeni  web site tasarım trendlerini web sitenize dahil etmek, web sitenizin tasarımının modern, güncellenmiş ve aslında müşterilerinizin gözünde güvenilirlik izlenimi bırakmanızı sağlayacaktır.

2020’ye hakim olacak web site tasarım trendlerinin yanı sıra, bunları tasarımınıza nasıl uygulayacağınıza dair bazı profesyonel ipuçlarını da sizin için özetledik.

Web Site Tasarımı Trendleri

Karanlık Mod

Açık renkli metin, simgeler ve UI öğelerini karanlık bir arka plan üzerine yerleştirmek kadar basit bir şey nasıl bu kadar güçlü durabilir ki? Karanlık mod, şüphesiz 2019’da egemen olan web tasarım trendidir ve saltanatı 2020 yılında da devam edecektir. Karanlık mod, Facebook Messenger, YouTube, Instagram, Twitter, WhatsApp ve Chrome gibi en iyi uygulamalar ve web sitelerinin yanı sıra Android ve Apple işletim sistemlerinin en son sürümlerinde de artık kullanılmaya başlandı.

Renk şemasının popülaritesi, kullanıcılara daha zarif ve şık bir çalışma ortamı sunsada cihazın pil ömrünü de bitirmekte. Bu arada, karanlık mod gece modu olarak da adlandırılır, çünkü ekranın genel parlaklığını düşürerek, daha az göz yorgunluğuna neden olan ve okumayı kolaylaştıran ışık piksellerinin kullanımını azaltır.

İpucu: Görsel olarak çarpıcı bir web sitesi oluşturmak için karanlık modu minimalist, beyaz öğelerle, temiz grafikler ve tipografi ile harmanlayın. Daha estetik açıdan çekici bir his uyandırması için ise, canlı, vurgu renk şemaları, parlak neon tipografi veya fütüristtik öğeler ekleyin.

Minimalizm

Geçmişten gelen bir patlama olan minimalizm, her zaman kalacak bağlı klasik bir web site tasarım trendidir. Minimalizmin formları ve özellikleri yıllar boyunca değişirken, temelleri her zaman aynı kalır. Zarafet, kullanılabilirlik ve sadelik yoluyla hem tasarımcıların hem de son kullanıcıların kalbini kazanmaktadır.

Web site tasarımında minimalizm, minimalist grafik öğelerden ve dar renk paletlerinden tutunda, minimum metin ve web sitesinde gezinmeye kadar çok şey anlamına gelmektedir.

Web site tasarımında minimalizm elde etmenin en iyi yolu, yüksek kaliteli bir görüntü veya metnin mesajını daha cazip ve basit bir şekilde iletecek bir video için yazı yazmaktır.

İpucu: Minimalizm ve işlevsellik kol kola gelir, bu nedenle web sitesinde gezinirken, ilgisiz bilgileri bir bölüme sıkıştırmaktan kaçının. Ziyaretçilerinize sunduğunuz hizmetleri, iletişim sayfasını veya SSS’yi açık tutarken o bilgileri bulmasını kolaylaştırın.

Siyah Ve Beyaz

2020, web sitesi tasarımında renk şemalarında bile minimalizm yılı olacak. Siyah ve beyaz, çok dar bir gri tonlama ile eşleştirilen sonsuz zariflik, estetik ve modern duracaktır.

Web sitenizin donmasını önlemek için bazı yüksek kaliteli siyah beyaz fotoğraflar veya sanatsal resimler ekleyebilirsiniz.

İpucu: Gri tonlamalı öğeler içeren siyah beyaz bir web sitesi seçerseniz, sadece iki ila üç gri tonuna sadık kalın.

Aydınlık Renk Düzenleri

Web site tasarımında parlak renk şemaları, izometrik trendde kullanılacaktır. Maviler, morlar ve pembeler gibi parlak, neon renkler web sitenizin modern ve fütüristtik görünmesini sağlayacaktır. Bunlar daha derin ve daha koyu tonlarla birleştiğinde, bu parlak renkler ekranlardan fışkıracak ve sitenize cesur bir görüntü verecektir.

İpucu: Neon renkli elemanlar, yukarıda belirtilen web tasarım trendlerinden (karanlık mod, minimalizm, siyah ve beyaz) herhangi biri ile iyi gider, çünkü daha koyu, renkli olmayan arka plan bu parlak renkleri daha da öne çıkarır.

Çizilmiş Grafikler

Eğer tasarımları incelerseniz elle çizilmiş figürlerin daha ön planda olduğunu görürsünüz. Son yıllarda karikatürize çizimler, çizilmiş simgeler veya el yazısı harfler teknolojiyi alt etti gibi gözüküyor.

Elle çizilmiş grafikler pozitifliği, ruhu ve kolaylığı yansıtır, bu nedenle müşterilerinize ne kadar yaratıcı olabileceğinizi göstermeyi hedefliyorsanız, web sitesi tasarımında bu trende katılmak zorundasınız.

İpucu: Sanatsal çizimler, web sitenize bir miktar otantiklik ve zorlayıcılık katacaktır, ancak dikkatli olun – tüm figürleri çizim olarak kullanmayın. Web sitesi tasarımınızın çocukça, düşüncesizce veya saygısızca görünmesini engellemek ve hem mevcut hem de potansiyel müşterileri uzaklaştırmaması için web tasarımı alanında bir profesyonelden tavsiye alın.

Kalın Tipografi

İyi bir web site tasarımının en önemli yönlerinden biri hem temiz hem de okunaklı tipografidir. Kalın, büyük yazı tipleri, tek renkli yazı tipleri günümüzün en sıcak trendidir.

İpucu: Büyük tipografi, ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek için mükemmeldir, ancak harflerin masaüstlerinden akıllı telefonlara kadar tüm cihazlarda doğru şekilde boyutlandırıldığından emin olun. Akıllı telefon ekranının tamamını kaplayan bir harf kötü bir kullanıcı deneyimidir. Örnek:Pratikya’nın hakımızda bölümündeki nunito fontunu kontrol edebilirsiniz.

Gradyan

Degradeler yeniden moda oldu,ve her zamanki halinden daha güçlü. 2020’de arka planlardan tutun da metin dolgularına kadar her şey çok kalın olacak ve gradyanlar kullanılacak. Kontrast ve derinlik yaratan birkaç rengi bir araya getirmek şık ve modern bir web site tasarımı elde ettirecektir.

SONUÇ OLARAK

Web tasarım dünyasına hakim olan trendler söz konusu olduğunda, 2020 çeşitlilik yılı olacaktır. Mutlak basitlikten en üstteki renk ve öğe kombinasyonlarına kadar, tasarımcılar, tüm dikkat çekici tasarımlar arasında öne çıkacak bir web sitesi nasıl oluşturulacağına dair bir çok seçeneğe sahip olacak.

Web site tasarımı için sayfamızı inceleyebilirsiniz: Web site tasarımı

Bizi Arayabilirsiniz: (0535) 564 80 08

Kurumsal Markaların Twitter Çalışması Nasıl Olmalı?
Mobil Uyumlu Bir Web Sitesi İçin 9 Adım Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close
Menü
Kategoriler