Web Tasarım Ajansı: Video ve Youtube Odaklı Tasarım

Bu yazımızda web tasarım ajansı başlığıyla Youtube ve video odaklı tasarım konusunda aktarabileceğimiz bilgilere değinelim. Adapte Dijital’in web tasarım ajansı birikiminden size paylaşabileceğimiz bilgilerimiz.

Kazanan bir pazarlama stratejisi oluşturmak için video odaklı web sitesine sahip olmak, web tasarım geliştirmek ve Youtube kanalınızı geliştirmek zorundasınız.

Herkes YouTube’u izliyor, herkes videoları çok seviyor.

“15 yaş ve üzeri Amerikalıların %75’inden fazlasının YouTube’da olması, aylık 2 milyardan fazla aktif kullanıcının bir parçası olarak YouTube’u Google’dan sonra dünyanın en popüler web sitesi yapıyor.” Kaynak: Hotsuite

Bu potansiyel içerik tüketimi ve kitle, işletmenizin web tasarımı ve YouTube kanalını kullanarak pazarlama yapmak için harika bir nedendir. Ancak işletmeniz, ürünleriniz hakkında bir program yapmadan, web tasarımınıza başlamadan, çatılardan bağırmak sizi hiçbir yere götürmez.

Başarılı olmak için bir stratejiye ve videodan, Youtube yönetiminden anlayan deneyimli web tasarım ajansına ihtiyacınız var.

Web tasarım ajansı sayfamızı linke tıklayarak ziyaret edebilir, inceleyebilirsiniz.

Web Tasarım Ajansı ile Video Pazarlaması, Youtube Pazarlaması Nedir?

Video pazarlaması, YouTube pazarlaması, web sitenizde veya YouTube’da işletmenizi, markanızı, ürünü veya hizmetinizi tanıtma çalışmasıdır. Video pazarlaması ve YouTube pazarlamasında bir çok içerik, taktik ve teknikle amacınıza ulaşabilirsiniz.

Başlıca yapabilecekleriniz;

 • Özgün ve organik tanıtım videoları
 • Tanıtım videolarını sitenizde ziyaretçilerinize sergileyebilen web tasarım
 • Bunu en iyi şekilde yapabilen web tasarım ajansı
 • Ve kitle trafiği için reklam

Video ve YouTube kanalınızı kullanarak pazarlamak için – ister girişimci ister kurumsal şirket olun – hedef müşterilerinizin istediklerini üretmeniz gerekir. Kulağa basit geliyor, değil mi? Bu, müşterilerinizin gerçekten ne istediğini, ne düşündüğünü çok iyi biliyorsanız ve video tasarlayabiliyorsanız basit olabilir. Bu konuya basit bakmak genelde pek çok işletmenin içine düştüğü bir tuzaktır.

Video ve tasarımda deneyimli web tasarım ajansı ile çalışmanız bu gelişimi ve sonuçlara ulaşmanızı kolaylaştırır.

Ayrıca, doğru kişilerin videolarınızı bulduğundan emin olmanız gerekir. YouTube bir arama motorudur, bu nedenle içeriğinizi tıpkı Google SEO için yaptığınız gibi YouTube algoritması için optimize etmeniz gerekir.

Sözü daha fazla uzatmadan, işletmeniz, markanız, ürün veya hizmetleriniz için video konusunda YouTube’da başarılı bir tanıtımı, pazarlamayı yapabileceğimize kısaca bakalım.

Dijital pazarlamada videonun önemi oldukça yüksektir, dijital pazarlama ajansı becerileri ve deneyimine sahip Adapte Dijital video araçları ile sizi amacınıza ulaştırır. Dijital danışmanlık ile ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Web Tasarım ve Youtube Kanalınızın Kurulumunu Yaptırın

İşletmeniz için video gösteriminin kitleye yönelik sergileyebileceğimiz web tasarım ve YouTube kanalımızın kurulumu ve ayarlarını yaptırın. Dijitalde işinizi yönetmek için web tasarımınızı ve hesabınızı kitleye yönelik çalıştırmak çok önemlidir.

Sitenizde çok trafik alan tüm sayfalara kitlenin önemseyeceği videoları sunmak çok şey kazandırır. Web tasarım ajansı deneyimleri işte bu alanlarda çok işinize yarayacaktır. Web sitesinin nerelere video koymalıyız, alt yapı ayarlarını nasıl yapmalıyız…

Kurumsal web tasarım ajansı sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Web Tasarım Ajansı ile Kitle Belirleme, Edinme ve Yönetme

Kitleniz gerçekten ne istiyor?

Bunu anlamak için iki soruyu yanıtlamanız gerekir:

 • Kimin için video çekiyorsun?
 • YouTube’da zaten ne izliyorlar?

Youtube’de kitle davranışları üzerine birkaç veri.

 • YouTube’un dünya çapında 2,56 milyar kullanıcısı var.
 • YouTube’un aylık 1,7 milyarın üzerinde tekil ziyaretçisi var .
 • Ortalama bir ziyaretçi YouTube’da günde 14 dakika 55 saniye harcıyor.
 • YouTube’a her yıl daha fazla saat video içeriği yükleniyor ve 2020’de her saat yaklaşık 30.000 saat yeni video yüklendi.
 • 2021 itibariyle, bir “internet dakikasında” yayınlanan Youtube videolarının saat sayısı 694.000 idi.

Videolarınızı izleyen kitlenizin demografisi ve ilgi alanları hakkında Google Analiz gibi araçlar size değerli bilgiler verecektir. Videolarınızı kaç kişinin arama yoluyla bulduğunu, videolarınızı önerilen özet akışında veya diğer kaynaklardan gördüğünü görebilirsiniz.

Videolar insanlarla kalıcı bağlantılar kurmanın en iyi yolu olabilir. Videolar sosyal dinleme, markanızdan veya belirli anahtar kelimelerinizden bahsetmek için YouTube dahil olmak üzere sosyal platformlarda sürekli görünür ve konuşur olmanızı sağlar.

Video pazarlama ajansı ve video içerik ajansı için oluşturduğumuz sayfalarımızı da ziyaret edip daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İnsanların sizin veya sektörünüz hakkında neler söylediğini görerek, insanların ne bilmek istediğini öğrenebilir ve bunu video içeriği fikirleri için kullanabilirsiniz.

Sosyal medya kitle edinme ve elde tutmanın olmazsa olmazıdır. Sosyal medya videolarını yöneten sosyal medya ajansı arayışınızı da Adapte Dijital ile sonlandırabilirsiniz.

Web Tasarım Ajansı, Rakiplerinizi Araştırır ve Yarışır

Büyümenin en hızlı yollarından biri çevrenizi büyütmektir. Tabi bu gelişim ve büyümede karşınızda rakipleriniz olacaktır. Bu çok doğaldır. Rakiplerinizde sıyrılmanın en hızlı yolu, rekabetiniz için neyin işe yaradığını bulmak ve ardından bunu yapmaktır…

Hali hazırda bildiğiniz rakipleriniz web sitelerinde ve kanallarında neler yapıyorlar?

Rakiplerinizin yaptığı videoları ve Youtube kanallarını iyi takip edip onlara göre aksiyon alabilen destekçilerinizin olması sizi hedefinize ulaştırabilir.

Rakiplerinizin Youtube kanalarında şunlara bir bakın;

 • Abone sayısı
 • Video başına ortalama görüntüleme
 • Gönderme sıklığı
 • Genel video kalitesi
 • İnsanlar yorumlarda ne diyor
 • Hakkında yayınladıkları ana konular

Ve sonra kendinize sorun:

 • En popüler videoları hangileri?
 • Kendilerini nasıl sunuyorlar?
 • Marka sesi nedir?
 • Şirketimi onlardan nasıl ayırt edebilirim?
 • Bu kanaldan yeni içerik için hangi fikirleri alabilirim?

İlk başta hedefiniz muhtemelen hedef kitlenizi ve şirket amaçlarını olabildiğince hızlı büyütmek. Bu yüzden rakiplerinizin yaptıklarından daha iyisini yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca, Adapte Dijital kadar rekabetçiyseniz, sayılarını ezme arzusu, başlangıçta büyüme yavaş olsa bile, web sitenizi ve kanalınızı büyümeye devam ettirmeniz için sizi motive edecektir.

Web tasarım ajansı Adapte Dijital rakiplerinizi aşıp geçmede size yardımcı olabilir, hemen bizimle iletişime geçin.

Web Tasarım Ajansı Nasıl Büyütebilir?

Tamam, sizi video ve Youtube temelli çalışmalar ile büyütebileceğimiz konusunda anlaşalım. Çünkü büyütür.

YouTube’un 2 milyar kullanıcısı her gün yaklaşık 1 milyar saat video içeriği izliyor. Nasıl büyük bir potansiyel değil mi? İnsanlar videoları seviyor. Peki, aradan sıyrılıp nasıl fark edilebilirsiniz.

İşte orada biz devreye giriyoruz, Youtube içerik ajansı ya da bunu yapabilen web tasarım ajansı. Yani Adapte Dijital.

Bir de Google ve YouTube’un algoritmasının videolarınızı öne çıkarmasını nasıl sağlarsınız?

SEO ve Google’ın algoritmasına aşina iseniz, YouTube 1 önemli farkla benzer şekilde çalışır: Kişiselleştirme.

Google’da bir kelime öbeği aradığınızda, diğer insanlarla aşağı yukarı aynı web sitesi sonuçları size sunulur. “Kabaca” diyorum çünkü bazı sonuçlar konuma göre değişiyor.

Ancak siz ve bir arkadaşınız aynı odada, aynı Wi-Fi’de yan yana oturur ve aynı anahtar kelimeyi ararsanız, aynı sonuçları görürsünüz.

YouTube’da durum böyle değil.

YouTube size arama sonuçlarını gösterdiğinde, anahtar kelimeyi ve Google’ın aradığı benzer şeyleri dikkate alır: Bir videonun zaten ne kadar popüler olduğu, başlıktaki anahtar kelimeler vb. Ancak YouTube, izleme geçmişinizi ve sizi tanıdığı video türlerini de etkiler. izlemeyi sevmek.

Bu nedenle iki kullanıcının YouTube ana sayfası veya arama sonuçları %100 aynı olmayacaktır.

Kişiselleştirme bir rol oynar, ancak videolarınızın aramada bulunmasını sağlamak için diğer tüm YouTube SEO işlemlerini yapmak yine de önemlidir.

Daha fazla görüntüleme elde etmek için videolarınızı optimize etmek için ihtiyacınız olan 6 yol :

Dijital reklam ajansı, dijital medya ajansı hizmetlerini Adapte Dijital’den alabilirsiniz.

Anahtar kelime araştırması yapın

Videonuzu optimize etmeden önce, neyi optimize ettiğinizi bilmeniz gerekir. Anahtar kelime araştırması, insanların içerik bulmak için kullandığı ifadeleri verir, böylece siz de kendi içeriğinize ekleyebilirsiniz. (Bir saniye içinde bu konuda daha fazlası.)

Profesyonel seo ajansı hizmetlerini de Adapte Dijital’den alabilirsiniz.

Anahtar kelime araştırması için Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanabilirsiniz . Ek olarak, konunuzu YouTube arama çubuğuna yazın ve ne çıkacağını görün. Bunların hepsi gerçek insanların aradığı şeyler. Bu size yeni anahtar kelimeler için fikir verebilir.

Fikir edinmek için web tasarım ajansı Adapte Dijital kurucusu Gürbüz Özdem videolarını izleyebilirsiniz.

Menünüzü Dijitale Taşıyın · Qr Menü
Profesyonel Web Sitesi Fiyatları İçin Bilgilendirme
Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close

İletişime Geçin

+90 (212) 909 80 08

Google Premier Partner Designation
is reserved for the top 3% of participating organizations. SEO services are not verified or endorsed by Google.

©2023 Adapte Digital | Tüm Hakları Saklıdır.

ADAPTE DİJİTAL
Kategoriler