Google Ads İle Reklam Yönet

Google Ads ile Reklam Nasıl Yapılır?

Google Ads ile reklam vermek yalnızca birkaç adımda ilk reklamınızı oluşturarak yapılabilir. Google Ads’de reklam için uzman yardımda alabilirsiniz.

Google Ads ile reklam yönetimi ile işletme, marka veya ürünlerinizin benzersiz özelliklerinin dünyaya tanıtılmasını kolaylaştırırsınız. Sunduğunuz ürün veya hizmetleri arayan müşterilere Google Ads reklam yönetimi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları izleyerek hemen reklam deneyimi gerçekleştirebileceğiniz gibi, Adapte Dijital ile çalışarak daha uzman şekilde ilerleyebilirsiniz.

Adım Adım Google Ads ile Reklam Yönetimi

Google Ads ile reklam yönetimini nasıl yapacağınızı adım adım aktaralım.

Adım 1: Hedefinizi Belirleyin

Google Ads reklam yönetiminden beklentiniz nedir, belirleyin. Reklamlarınızı istediğiniz sonuçlara göre ayarlayın. Ayrıca seçtiğiniz reklam hedefi ne olursa olsun, Google Ads size her alanda yardımcı olabilir:

  • İşletmenizin daha çok telefon araması almasını sağlama
  • Mağaza ziyaretlerini artırma
  • Kullanıcıları web sitenize çekme

Adım 2: Müşterinizin Olduğu Yerde Olun

Google Ads ile reklam yönetimi yaparken müşterinizin olduğu yeri kestirin ve orada olun. Dünyanın, Türkiye’nin herhangi bir yerine veya yerel pazarda karşılarına çıkın.

Reklamlarınızın nerede gösterileceğine iyi ayarlayın ve reklamlarınızı doğru kullanıcılarla buluşturun. Google reklam danışmanlığımızı tüm süreçlerinizi en iyi şekilde yönetir, birlikte çalışalım.

Adım 3: İlgili ve Etkili Mesajlar Verin

Reklamcılık her alanında olduğu gibi Google Ads reklam yönetimi yaparken ilgili ve etkili üretimler dönüşleri çok iyi yapar.

Müşterilerinizin aradıklarını bulduğunu göstermek, marka veya işletmemizi iyi yere konumlandırmak çok önemlidir.

Müşterilerin ilgisini çekmek için işletmenizin en iyi özelliklerini 3 kısa cümleyle vurgulayın. Veya resim ekleyerek dikkat çekici banner reklamlar oluşturun.

İnternet reklamını, reklam yöneticisi ötesinde dijital pazarlama esaslarıyla yönetin. Adapte Dijital’den Google reklam danışmanlığını kapsayan dijital pazarlama hizmetini alabilirsiniz.

Adapte Dijital reklam danışmanlığı için tıklayın: Google Ads Reklam

Adım 4: Bütçenizi belirleyin, bütçeye göre dönüş alın

İstediğiniz dönüşümlere göre bütçe belirleyebilirsiniz. Bütçe sınırını istediğiniz zaman düzenleyebilir, çok harcamayla karşılaştığınızda kampanyalarınızı duraklatabilirsiniz.

Bütçenize göre tahmini sonuçları Google Ads’de görebilirsiniz.

Adım 5: Reklamlarını Yayınlayın

Reklamlarınızı arama ağı, görüntülü ağ, haritalar, Youtube reklamları modellerini kullanarak Google Ads ile yayınlayın.

Yalnızca sonuçlar için ödeme yaparsınız. Örneğin: kullanıcılar işletmenizi telefonla aramak için reklamınızı tıkladığında, web sitenizi ziyaret ettiğinde veya mağazanız için yol tarifi aldığında.

Google Ads Reklam Yönetimi Sürekli İyileştirme İster

Reklam, pazarlama ve diğer müşterilere ulaşma çalışmalarını işletmenizin sürekliliği ve gelişimi için yapıyorsunuz. Bunu biliyoruz. Çünkü biz de işlememiz ve markamız için bunu yapıyoruz.

Bu nedenle, Google Ads ile reklam yönetimi veya tüm dijital pazarlama çalışmalarının çok etkili olması için sürekli iyileştirme yapın.

Reklamlarınızı iyileştirmenin ve daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlamanın yollarını bulmaya yardımcı olur.

Ayrıca Google Ads ilerlemenizi izleyebilmeniz ve reklamlarınızın performansını daha da artırabilmeniz için raporlar, analizler ve sürekli ipuçları sağlar.

Google Ads yönetimine hemen başlayabilirsiniz: Google Ads Girişi

Google Ads Reklam Yönetimi ile işinizi büyütün
Google Ads Anahtar Kelimeler Sayesinde Müşterilerinize Erişin
Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close

İletişime Geçin

+90 (212) 909 80 08

Google Premier Partner Designation
is reserved for the top 3% of participating organizations. SEO services are not verified or endorsed by Google.

©2023 Adapte Digital | Tüm Hakları Saklıdır.

ADAPTE DİJİTAL
Kategoriler