Kurucumuzun Videoları

Web tasarım, E-Ticaret, Google , Danışmanlık ve Profesyonel Çözümler

Küçük İşletmeler Nasıl Büyütülür?

İşiniz ve işletmeniz sizi mutlu ediyor mu? Cevabımız evetse, işletmemizi büyütmek ve geliştirmek başlıca görevimizdir.

Anında başarı getiren kesin yöntemler yoktur. Fakat bugüne kadar gelişen tekniklerle varınızı yoğunuzu ortaya koyarak işletmenizi büyütebilirsiniz.

Büyüme; sıkı çalışma, sabır ve özveri gerektiren uzun bir süreçtir. İşletmenizin geneli için büyümesini istediğiniz işletmeniz için en önemli şey tamamen karlılıktır. Karlılığı olan bir işe ve işletemeye sahip olmanız gerekiyor.

Dijital Danışmanlık ve Dijital Danışman

Dijital Danışman deneyim ve uzmanlığıyla işletmelerin dijital yapılarını, dijital durum ve ihtiyaçlarını, dijital güvenilirliğini ve performansını, dijital birimlerinde çalışanlarının yeterliliklerini, işleyişini, güvenirlilik ve performanslarını zamanın en iyi standartlarına göre yönlendirir ve yeni stratejiler ile işletmelere karlılık sağlar.

İşletmelerin amaçlarına ulaşması için dijital faaliyetlerin en verimli şekilde sonuç almasına çalışır. Dijital danışman, dijital ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanabilen liyakatte olmalıdır ki dijital yarışta sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyabilsin. Dijital danışmanın amacı, işletme veya markanın amacına dijitalleştirerek ulaşmasını sağlayabilmektir. 

Dijital Denetim ve Dijital Denetçi

Dijital denetim ve dijital denetçi; işletme faaliyetlerinde çok yer tutmaya başlayan dijitalleşmeden dolayı oldukça önemli hale gelmiştir. İşletmeler dijital faaliyetleri için birimler, personeller alıyor ve ortaklıklar kuruyorlar.

Bu gelişimden dolayı dijitalin denetlemesine ve dijital denetçilere ihtiyaç doğuyor. Dijital denetim hizmetlerinde dijital denetçinin genel rolü, kurumsal ihtiyaçları iletmek, çalışanların performansını denetlemek, rehberlik sağlamak, destek sağlamak, gelişim ihtiyaçlarını belirlemek ve her birinin başarılı olması için personel ile kuruluş arasındaki karşılıklı ilişkiyi yönetmektir.

Neden Verimli Dijital Model ?

Verimli Dijital Model ile geliştirilmiş bir hizmet sunuyor Adapte Dijital. Dijital danışmanlık hizmetimiz işletmenizi hız şekilde büyütür. Dürüst, şeffaf ve sorumluluk sahibi iş ortağı için bu sayfalarımızı inceleyerek tercih yapabilirsiniz. Adapte Dijital İstanbul Beylikdüzü’nden tüm Türkiye ve yurt dışında ki firmaların tercih ettiği en iyi dijital pazarlama ajansı olmak için çok çalışıyor. Dijital faaliyetler işletme ve markalar için artık olmazsa olmazdır. Fakat dijital gelişmeler ve çalışmalar daha yolun en başındadır.

Dijital denetim, dijital denetçi ve dijital denetim uzmanı olarak işletme ve markaların dijital faaliyetlerini denetliyoruz. Adapte Dijital işletme ve markaların dijital süreç ve sonuçlarını en iyiye ulaştırıyor.

Web Sitesi Danışmanlığı İhtiyaçtır

İşinde usta, tecrübeli ve profesyonel olarak web tasarım ve site kurulum hizmeti veren Adapte Dijital, web sitesinin kurulumundan geliştirilmesine bir çok konuda müşterilerine yol gösteriyor. İşletme ve markalarınızı web ve dijital dünyada geliştirecek danışman bir firmaya ihtiyacınız varsa Adapte Dijital ile çalışabilirsiniz.

Adapte Dijital kurucusu Gürbüz Özdem web sitesi danışmanlığı üzerine sizi bilgilendirmeye çalışıyor, lütfen izleyin.

Dijital Pazarlama Projesi Nasıl Yönetilir?

 Dijitalin her noktasında Verimli Dijital Model’i kullanarak, müşterilerimizin operasyonlarını rekabetçi avantaja dönüştürmesini sağlıyoruz. Verimli Dijital Model (Veridiji); Küçük, orta ve her ölçekten işletmelerin ihtiyacı olan web sitesi ve dijital pazarlama çalışmalarını verimli yönetmek için Adapte Dijital’in geliştirdiği modeldir.

Dijital denetim, dijital denetçi ve dijital denetim uzmanı olarak işletme ve markaların dijital faaliyetlerini denetliyoruz. Adapte Dijital işletme ve markaların dijital süreç ve sonuçlarını en iyiye ulaştırıyor.

Biri Bizi Yönlendiriyor

İşletme yönetmek, ürün satmak veya siyasette bir kitleye hitap etmeyi bilmek, etkilemek gerekiyor ki istediğin amaca veya başarıya ulaşabil. Konuşmanla, sempatinle, bilginle, insanın kafasına yerleştirmek istediğin şeyi yerleştirmeyi başar ki sen kitleler tarafından takip edilen olabil.

Mesela bir elbise alıyorsunuz, gerçekten o renkteki o modeldeki elbiseyi kendi içinizde harmanladığınız zevkinizden, merakınızdan dolayı mı aldınız?

Yoksa bir akım, bir moda ya da bir başkasında gördüğünüz renk bir başkasında gördüğünüz elbise diye mi aldınız?

Bunu gerçekten siz mi istediğiniz, ya da her şeyi gerçekten siz mi istiyorsunuz, siz istediğiniz için mi yapıyorsunuz?

Adapte Dijital kurucusu Gürbüz Özdem web sitesi danışmanlığı üzerine sizi bilgilendirmeye çalışıyor, lütfen izleyin.

Zor Zamanlar Nasıl Aşılır?

Zor zamanlar nasıl aşılır: merakta bırakmadan hemen cevaplayalım, sevdiklerinizle, önemseyip, değer verdiklerinizle, sizi seven, değer, veren önemseyenlerin çokluğuyla aşılır. Sizin için az bulunur şeylerse çoğaltmakla aşılır.

Kendimize odaklanalım, kendimize güvenimiz ne durumda, azalmış, yetersiz noktadaysa hemen güven duygumuzu besleyecek, ne varsa yapmaya başlayalım. Bunlardan en başlıcası çevremize güven duymak ve güven vermeye çalışmaktır.

Korkmayalım, korkuyorsak cesaretle korkumuzun üstüne yürüyelim, maruz kalıp, aşmak için ne gerekiyorsa yapalım. Becerikli miyiz, değilsek çalışıp olalım, daha gayretli, daha yaratıcı, daha paylaşımcı olarak zor zamanlar aşalım.

Dijital denetim, dijital denetçi ve dijital denetim uzmanı olarak işletme ve markaların dijital faaliyetlerini denetliyoruz. Adapte Dijital işletme ve markaların dijital süreç ve sonuçlarını en iyiye ulaştırıyor.

Bütün İnsanlar Korkar

Gerçek Korku Gerçekten korkmanız gereken durumda, bedeniniz beyninizden önce davranacak ve sizi korumak için çalışacaktır. Zihniniz bedeninizden önce davranırsa zaten donup kalacaksınızdır. Onun için kendinizi hapsetmemenin yollarını aramalısınız.

Bir çok insan korkuları yüzünden, kendisini engeller, potansiyelini gösteremez, kapanık yaşamıyla çevresiyle doğru ve sağlıklı iletişim kuramaz. Korkularımızı çözerek içsel özgürlüğümüze kavuşabiliriz. İyi ve sağlıklı bir yaşam için buna mecburuz Korkular çözülebilen sorunlardır, Korkmayın!

E-Ticaret ve Trendyol | Gizem Ekiz ile Sohbet

Çok değerli insan Gizem Ekiz ile E-Ticaret ve Trendyol üzerine tecrübelerimizi yaklaşık 37 dakikada sizinle paylaştık. Amacımız çalışan, çalışacak olan insanlara kendi yaşadıklarımızı ve düşündüklerimizi aktarabilmek.

Gizem Ekiz Bi’kutu Güzellik markasıyla yıllardır E-Ticaret ve Trendyol gibi satış kanallarında operasyon yürüten, yöneten etkili bir uzmandır.

Gizem Ekiz halen Bi’kutu Güzellik Pazarlama Direktörü görevini sürdürmektedir.

Kolay Para Kazanmanın Yolları

Kolay para kazanmanın yolları diyerek aradığınızda internette yığınla kaynak görürsünüz. Ve milyon öneri ile karşılaşırsınız. 

Peki ne kadarı doğru, bu yollardan ne kadarı kolay. Bende oturdum araştırdım, yaşamım parayla ilgili işlerin içinde geçtiği için kısaca fikirlerimizi paylaşayım dedim.

Takma Kafana

Neyi takıyorsan, neye kızdıysan, neye takıntılıysan bırak takma, kavuştur özgürlüğüne zihnini yaşamını hemen geri kazan. Bir insan günde yaklaşık 4000 adet farklı düşünceye sahiptir ve bu düşüncelerin bir çoğu o güne ait değildir. Herkesin istenmeyen takıntılı düşünceleri vardır, biliyorum.

İşin sırrı kabullenmekte kafanıza taktığınız şey neyse onu kabullenin. Yaşamda karşılaştığınız olumsuzlukları kabul ettiğinizde yenilmez olursunuz.

Hayatı Iskalıyor Muyuz?

Şunu düşünelim; ölmek üzereyken keşke o işi de bitirebilseydim der misiniz? Yaşamdaki hedefiniz nedir? 

Yaşamımız ellerimizden kayıp gidiyormuş gibi hissediyorsak, yaşamımız anlamlı, neşe dolu gitmiyorsa, sürekli kestirme yollar arıyor ama bulamıyor. 

Bulamadıkça daha da sıkışıyorsak sorunlarımızı çözemiyor ve yaşıyormuş gibi hissetmeden zamanın nasıl geçip gittiğinin farkına varamıyorsak. Hayatı bir güzel ıskalıyoruz demektir.

Dev Aynasında Küçük Fare

Dev bir ayna ve karşısında küçücük bir fare düşünün ve gözünüzün önüne kibirli bir insanı getirin. Bu tanıma uyuyor mu? 

Çevremizi küçücük gerçekleriyle devasa ve şişirilmiş egolarına bizi maruz bırakan insanlarla dolu değil mi? 

Acaba bizde mi öyleyiz? Çoğu insan çoğu insandan daha zeki, daha yaratıcı, atletik, düşünceli, güzel, dürüst ve çevresi tarafından çok sevildiğini düşünme eğilimindedir.

Hangi Ata Oynuyorsun?

Hangi Ata Oynuyorsun? At gibi miyiz?

Kendinizi bilmediğiniz bir yere doğru ağzınıza gem vurulmuş şekilde koşuyor gibi hissediyor musunuz?

Rekabet nasıl kullandığınız ilgili hem iyi hem kötü şeydir. İş siyaset spor sınavlar yaşamı her alanında at gibi koşturmamızı gerektiren yarış ortamları vardır.

Kendi Kendine Motivasyon

Motivasyon harikadır: yapamam dediğiniz şeyleri yaptırabilme gücüne sahiptir ve sihir gibidir. Motivasyon anlamı itibariyle “içten gelen itici güçlerle belli bir amaca doğru yönelen davranışlar”.

Yani motivasyon, insanların önceden belirlenmiş bir hedefe varmak üzere kendi istek ve arzularıyla hareket etme sürecidir. Motivasyon kişiye özeldir, birini motive eden diğerini etmeyebilir. çünkü motivasyon içinden, özünden gelir. Ne demiş Mevlana; kıvılcımı ateşe çeviren körüktür. Peki içimizde kıvılcımlar yaratıp nasıl körükleyebiliriz?

Pazarlama Stratejinize İlham Olsun 1. Bölüm

Pazarlama; üretimin gerçekleşmesi, sürmesi ve insan ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için çok büyük öneme sahiptir. Her işletme, işler büyüsün satış, karlılık artsın ister bunun nasıl pazarlayacağınızı bilmeniz gerekir her pazarlamacının kendi teknik, taktik ve yöntemleri vardır. Pazarlama için neler yapılabilir?

İlham olmak istiyorum, pazarlamanın duayeni Philip Kotler’in Pazarlama 4.0 merkeze alıp size kendi bilgilerimle ilham alacağınız başlıklar ve neler olduğu hakkında bilgi alışverişi yapalım.

Philip Kotler’in pazarlama 4.0 kitabını okuyun yeni nesil pazarlama için çok işinize yarayacak.

Kendi Kendine Motivasyon

Pazarlamada ürününüz iyi, açık, şeffaf şekilde anlatılabiliyor olması, ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılıyor olması pazarlamacılarında müşterilerine yakın, candan dost, onların adına düşünebiliyor, onları savunuyor olması gerekmektedir.

Pazarda ürününüz ve pazarlama bu kadar net çizgide hareket etmelidir. Sunduğunuz şeyin işlevsel yararları, duygusal olarak hissettirdiklerini sayabiliyor musunuz?

Size müşteri olarak niçin bağlanayım öğrenebilir miyim? Çünkü; pazarlamanın merkezinde müşteri vardır, müşterinizi bilmek tanımak zorundasınız, ürün müşteri için üretilir ve sunulmaktadır.

 

Kendimi İnşaa Ediyorum

İnsan kendini gerçekleştirebilirse yaşam ayrı bir güzellikte olur. İşte o kendini gerçekleştirme nedir? Sende olmuş mudur, olmamış mıdır?

Tartışmaya açalım Feud der ki; evrendeki en büyük gösteri, sen aklını keşfettiğin an başlar. Bende diyorum ki; kendini inşaa ederek gerçekleştirdiğin zaman başlar, baştan sona kendi tasarımım, baştan sona kendi gerçeğim. 

Bugüne kadar gelebildiğimiz gibi geldik, olanı olmayanı, hatası, eksiği fazlası olumlu davranışlar, olumsuzlar, korkular, travmalar, kazançlar, bir çok şey var elimizde. Şimdi ne yapabiliriz? 

Yaş aralığına takılı kalmadan konuşuyorum, 60’ında da olsan yeniden gözden geçirip, kendimizde olana olmayana bakıp, yeni nesil bir biçimle yaşamımıza devam edebiliriz.

Dijital Danışmanlık ve Dijitalleşme

Dijitalleşme sürecinde güvenilir ajans ve insan bulmak oldukça zor. Dijital danışmanlık ve dijitalleşme daha yolunun çok başında ve çok genç. Bu yüzden bir çok güvensiz ve kötü örnekle karşılaşabiliyorsunuz.

Haliyle zarara uğrayabiliyorsunuz. Peki neden böyle! Çünkü işi bilen sayısı hala çok az ve standartlar yeni yeni oluşmakta. Bir çok insan işi çok iyi biliyormuş gibi anlatıyor ve kendisini öyle tanıtıyor.

Dijital danışmanlığa ihtiyacı olan işletme ve insanlarda sihirli bir değnek arıyor. Çalışma programı, yeterli kaynak bulma, bütçeleme, yatırım, yatırım getirisi, prestij yani saygınlık ve üretim gibi kavramları boş verip, düşünmek istemeyip, ol dedim olsun isterim kafasıyla beklentiye giriyor ve kandırılmaya açık hale geliyorlar. Dijital Danışmanlık Hizmetinde Önemli Olan Nedir?

Data Hazinedir: Gizlilik ve Güven

Data, bilgi, veri, gizlilik, güven Data hazinedir.

Dijital pazarlama danışmanlığı, dijital hizmetler konusunda hizmet veren bir ajans olarak, dijital pazarlamanın geleceği konusunda söyleyebileceğimiz çok şey vardır. Dijital pazarlama daha yolunun başındadır ve geleceğinde yolu çok uzundur.

Biz iş yaptığımız işletmelerin şunu anlaması, anlayabilmesi için çok baskı yapıyoruz. Elde ettiğiniz bilgiler, veriler yani datalar hazinedir. Yani data hazinedir. Bu hazinenin korunması gerekmektedir. Daha çok elde edilerek çoğaltılması gerekmektedir.

Google Ads: Başarılı Reklam Metni

Google Ads ve bir çok reklam alanında reklam metni sizin için çok şey demektir. Başarılı bir reklam metni işletme ve markanızı hedef kitlenizden dönüş almada anahtarınızdır. İşletmeniz hakkında bilinmesi gereken ne varsa reklam metnine yerleştirerek bir çok kanal ile hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz.

İster Google ads arama ağı, ister görüntülü reklam kanalları hepsinde en önemli şey ne söylediğinizdir. Bu da başarılı bir reklam metniyle en verimli hale gelir. Hedef kitleniz tarafından nasıl bilinmek, nasıl algılanmak istiyorsanız, reklam metinleri ile bunu başarabilirsiniz.

Marka İddianın İspatıdır

Kalabalık ve karmaşık bir pazarda farkınızla öne çıkmanın adı marka olmaktır. İşletmenizle nerede olursa olsun etkileşime giren insanlara algılattığınız sizin marka olabilmeniz ile ilgilidir. Farklılarınızı ortaya koyarak kendi kitlenizi toplamanız ve o kitle için bir şeyler üretip yaratmanız işletmenizin ömrünü uzatacaktır. 

Uzun ömürlü ve yıllarca yaptıklarınızın karşılığını aldığınız bir işiniz olacaktır. Birey olarak kendinizi ele alıp bir düşünün. Adınız, kendi tarzınız ve yaşam biçiminiz sizin markanızdır. Buna benzer özellikleri markanız için karakterize ederek yaratılabilir. 

Markanıza ses, renk, yazı tipi yani biçim katarak sizden doğan bambaşka bir şeyi insanlarda bilinir hale getirebilirsiniz.

Google Ads: Başarılı Reklam Metni

Ölümle ilgili yapılan konuşmalar korkutmak için yapılan bir şey değildir. Kimse hemen ölmeyi istemez, istiyorsa bir sorun var demektir. Dünya da kesin olan tek şey ölümdür. En doğal gerçektir. Yaşamayı çok seven bir insan olan ben kesinlikle erken ölmek istemem. Yaşamayı seviyorum neden isteyeyim. 

Hele hele ölüm tarihi mi bilmeyi hiç istemem diyorum fakat bunu biliyor olmak daha iyi yaşamamı sağlar mı diye de düşünüyorum. Çünkü hemen şimdi ölebilirsin. Uzun uzun yaşayacağımızın garantisi yok. Bir gününüz dahi kaldıysa onu en iyi şekilde yaşayın. Öleceğinizi bilmek, hayatınızın şansınız olduğunu bilmenizle eşdeğerdir. Geçen zamanınızda pişman olamamak için ölümün farkında olun, ölüme takılı kalmayın, yaşamınıza odaklanın ve yaşamı bilinçli, berrak bir zihinle yaşayın.

Marka İddianın İspatıdır

Kalabalık ve karmaşık bir pazarda farkınızla öne çıkmanın adı marka olmaktır. İşletmenizle nerede olursa olsun etkileşime giren insanlara algılattığınız sizin marka olabilmeniz ile ilgilidir. Farklılarınızı ortaya koyarak kendi kitlenizi toplamanız ve o kitle için bir şeyler üretip yaratmanız işletmenizin ömrünü uzatacaktır. 

Uzun ömürlü ve yıllarca yaptıklarınızın karşılığını aldığınız bir işiniz olacaktır. Birey olarak kendinizi ele alıp bir düşünün. Adınız, kendi tarzınız ve yaşam biçiminiz sizin markanızdır. Buna benzer özellikleri markanız için karakterize ederek yaratılabilir. 

Markanıza ses, renk, yazı tipi yani biçim katarak sizden doğan bambaşka bir şeyi insanlarda bilinir hale getirebilirsiniz.

Belki Şimdi Öleceksin

Ölümle ilgili yapılan konuşmalar korkutmak için yapılan bir şey değildir. Kimse hemen ölmeyi istemez, istiyorsa bir sorun var demektir. Dünya da kesin olan tek şey ölümdür. En doğal gerçektir. Yaşamayı çok seven bir insan olan ben kesinlikle erken ölmek istemem. Yaşamayı seviyorum neden isteyeyim. 

Hele hele ölüm tarihi mi bilmeyi hiç istemem diyorum fakat bunu biliyor olmak daha iyi yaşamamı sağlar mı diye de düşünüyorum. Çünkü hemen şimdi ölebilirsin. Uzun uzun yaşayacağımızın garantisi yok. Bir gününüz dahi kaldıysa onu en iyi şekilde yaşayın. Öleceğinizi bilmek, hayatınızın şansınız olduğunu bilmenizle eşdeğerdir. Geçen zamanınızda pişman olamamak için ölümün farkında olun, ölüme takılı kalmayın, yaşamınıza odaklanın ve yaşamı bilinçli, berrak bir zihinle yaşayın.

Dünyayı Değiştirebilir miyim?

Çoğumuz hayatın nasıl geçip gittiğini fark edemiyor. Güzelim yılları Kısacık ömrümüzün çoğunu boşu boşuna ve karmaşık çalkantılarla geçiriyoruz. Korkuyor, susuyor, sessizliğe gömülebiliyoruz. Yaşadığımız hayatın bize ait olup, olmadığını düşündürecek olaylar, durumlar ve dönemler geçirebiliyoruz. 

Zamanın atını zapt etmekte zorlanıyorken dünyayı değiştirecek şeyi nasıl yapabileceğiz? Bazı insanlar için böyle şeyler söylemek zor. Yirmisinden yetmişine, yaşları ne olursa olsun yaşamı bir yerinden yakalıyor ve doya doya yaşıyorlar. 

Sepet
Close Favorilerim
Close Son Baktıkların
Kategoriler
Hemen Bizi Arayın