İnstagram’dan Satış Yapmak İçin Gerekenler Ve Nasıl Yapılır

Sosyal medya günden güne hayatımızın büyük bir çoğunluğunu kaplayarak ve gelişerek satış yapmak için iyi bir araç haline geliyor. Sosyal medya günlük hayatımızda sosyalliğimizi, bakış açılarını ve sayılacak birçok davranışımı etkileyebiliyor. Hayatlarımızda büyük bir yeri olan sosyal medya, “İnstagram” satış yapma imkanı da sağlıyor.

Instagram Nedir?

Sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, görselliğin ön planda olduğu ve kullanım kolaylığı sağlayan bir sosyal medya aracıydı. İnstagram kullanıma sunulduğu zamandan sonra kısa bir sürede büyük bir popülariteye ulaştı ve satış yapmak için avantaj sundu. Görselliğin ön planda olması E-Ticaret açısından önemli ve cazip.

İnstagram Vitrini

Mağaza Vitrini mantığıyla eş değer diyebileceğimiz İnstagram vitrini ürün görsellerinize de yansıyor. Hesap akışı ürünlerin tanıtılması için oldukça uygun. İnstagram üzerinden yapılan satışlar, bir internet sitesinden alışveriş yapılıyormuş hissi verecektir.

Satış yapmak için: Dijital pazarlama paketleri Diji

Satış Yapmak için Instagram Nasıl Olur?

İnstagram satışı aslında bir E-Ticaret yöntemidir. Bu dünyada pek çok insanın kullandığı geniş kitleli bir araç olarak adlandırılabilir. İlgi alanlarına yönelik insanların kolay bulunabilir olması nedeniyle de oldukça popülerdir.

İnstagram satışı genel hatlarıyla E-Ticaret satış ile aynıdır. Sizin faaliyetinizin yasal ya da yasadışı yapan iş yapış tarzınızdır.

İnstagramdan satış yapmak yasaldır. Ancak fatura kesmek gerekir, fatura kesmediğiniz takdirde;

  • Kargo anlaşması yapılmaması,
  • Ödeme esnasında problemler,
  • Müşteri güven problemleri,
  • Kredi veya banka kartı yöntemlerini kullanamama,
  • İade sürecinde sorun,
  • Vergi kaçırma yaptırımları

gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Müşteri Kitlesi

İnstagram ticaret ve E-Ticaretin önemli olduğu noktalardan biri. Bunun sebebi takip edebilme özelliğinin kullanılması. Mağazasını güncel kullanan bir E-Ticaret yapan firma, atılan post veya hikayelerle kitlelerin önüne düşerek kendini hatırlatmaktadır.

Sadık kitleler için düzenli paylaşım ve güncellik önemlidir.

İnstagram Satış Mevzuatı

İnstagramdan satış yapan E-Ticaret firmaları fatura kesmek zorundadır. Faturasız göndermek ceza almanıza sebep olabilir, bu yüzden en azından bir şahıs şirketi açarak fatura kesmelisiniz.

Satış yapmanın bir vergisi de bulunmaktadır. KDV ödemeleriniz satış gerçekleştirdiğiniz ürün grubu üzerinden yapılmaktadır. Bununla beraber, gelir vergisi de hesaplanır.

Dijital pazarlama müşterimiz: Jess Diamond

İnstagram Entegresi

İnstagram’da satış yapan firmalar entegrasyon ve xml çıktı sistemi ile çalışmakta ve E-Ticaret sistemini böyle yönetmektedir. Bu ürünlerinizin eş zamanlı olarak dağıtılması anlamına gelir.

İnstagram E-Ticaret firmalarının kullanabileceği güncel ve düzenli kullanım gerektiren sosyal bir platformdur. Güncelliğini koruması, belli stratejiler üretmesi satışlarına yansımaktadır.

İnternetten Ne Satabilirim Ve En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?
E Ticaret Nedir ve Nasıl Yapılır?
Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close

İletişime Geçin

+90 (212) 909 80 08

Google Premier Partner Designation
is reserved for the top 3% of participating organizations. SEO services are not verified or endorsed by Google.

©2023 Adapte Digital | Tüm Hakları Saklıdır.

ADAPTE DİJİTAL
Kategoriler