İnternetten Ne Satabilirim Ve En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Birinci sorumuz; internetten ne satabilirim, bu sorunun cevabı sorunun kimin sorduğuyla çok ilgilidir. Ticarete yeni başlayan birisi mi soruyor yoksa uzun yıllardır ticari hayatın içinde olan birisi mi?

İkinci sorumuz; internette en çok satılan ürünler nelerdir? Bu sorunun cevabı oldukça geniş ve geneldir. Evet, şimdi ne satıyoruz deyin ve başlayın…

İnternetten satış yapmak için popüler kategori olarak moda, elektronik, giyilebilir teknoloji, oyuncak ve ev eşyaları gibi ürünleri öneriyorum. Ayrıca yapabileceğiniz ürün önerileri arasında özellikle yüksek talep gören ürünler arasında kulaklık, akıllı telefon, tablet, fitness araçları ve yemek yapma araçları gibi ürünler yer alabilir.

“İnternetten ne satabilirim” deyip yeni başlayan ve küçük sermaye sahibiyseniz, kitleye göre ürün üretmek veya tedarik etmeye odaklanın. Niş konular bulun ve geliştirmeye çalışın.

Niş (niche) ürünler, belirli bir kitle için özel olarak tasarlanmış, özel bir ihtiyaca cevap veren veya yüksek bir fiyat etiketine sahip olan ürünlerdir. Örnek olarak:

  • Organik yiyecekler: sağlıklı beslenmeye dikkat eden veya alerjisi olan kişiler için
  • Doğal kozmetik ürünleri: doğal malzemeler kullanan veya kimyasal içermeyen ürünler arayanlar için
  • Eko-dostu ürünler: çevre dostu ürünler arayanlar için
  • Vintage eşyalar: antika veya eski eşyalara ilgi duyanlar için
  • Özel tasarım kıyafetler: moda meraklıları için tasarımcılar tarafından özel olarak tasarlanmış kıyafetler
  • Özel oyuncaklar: özel oyuncaklar sevdalıları için
  • Otomatik çekmece sistemleri: ev organizasyonu meraklıları için
  • Özel yazılımlar : özel ihtiyaçları olanlar için özel olarak yazılmış yazılımlar
  • Özel hobi malzemeleri: özel hobi malzemeleri arayanlar için.

İnternetten Ne Satabilirim

Uzun yıllardır ticaret ile meşgulseniz bildiğiniz kategori ve ürün/ürün grubunda internet satışına devam etmeniz en doğrusu olacaktır. Dijital veya internette ticari yaşama eklenen şeyler: hızlı işleyen satış kanalları şartları ve dağıtım kanalları şartlarıdır.

Ürettiğiniz veya yıllarca alıp sattığınız modası geçmemiş hala satışı iyi ürünlerinizi sıralayın, yoksa bu ürünlerin kategorilerinden moda/trend olan ürünleri sıralayın ve işe başlayın. Bunu yapmanız size çok zaman kazandıracak ve hata payınızı düşürerek zarar etmenizi ortadan kaldıracaktır.

Ticarete veya internet satışına yeni başladınız ve arayış içindesiniz. Öncelikle tek alan ile başlayın. Çok geniş büyük büyük düşünmeyin. Hitap ettiği sayı büyük, yönetilen ürün sayısı az olsun.

Örnek: Kadınlar ve onların elinin altından hep olan ürünler. Google Trends, Google Alışveriş, Trendyol Pusula, Google Merchant kullanarak en çok satılan, yükselen trendde olan birçok ürünü keşfedebilirsiniz.

Size en çok yol gösterecek olan dijital alanlar bunlardır. Adapte Dijital Önerisi: Çevrenizden 50 kişiyi seçin ve internetten sıklıkla aldığı 10 ürün sorusunu cevaplatın bu cevaplar size yol gösterecektir. Ve ikinci öneri İstanbul için İstoç, diğer şehirler için toptancı çarşılarını gezin.

İnternet birlikte yol alalım, iletişime geçin…

İnternette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Bu sorunun cevabı bize göre ürün istatistiklerinden merak gidermeye yönelik magazinsel bir durumdur. İnternet üzerinden alım-satım yapan bir ticaret kurmak ve geliştirmek istiyorsanız genel veriler üzerinden hareket etmeyin. Bu sizi yanıltır. En çok satan ürünler en çok rekabetin de olacağı ürünlerdir. Burada istediğinize ulaştıracak olan sermayenizin büyüklüğü ve yoğunluğudur. Büyük bir sermaye ile başlamadıysanız veya başlamıyorsanız biraz nefes alın. Ve iyice düşünmek için zaman ayırın.

Şunu duymak istediğinizi biliyorum; en çok satın ilk 10 ürün 1-elma, 2-armut vs. vs.

Bu sorumuzun cevabını, zaman ile yani dönemsellik, mevsimsellik kavramlarıyla ele alalım.

Örnek: 14 Şubat yaklaştığından sizin için Google Trends’ten “pırlanta yüzük” araması yaptım ve paylaştım.

İnternetten Ne Satabilirim?

Aşağıda örnek resimin açıklaması şudur; Google üzerinde 2 Şubat’ta en çok satılan 5 ürün vardır. Google Merchant kullanırsanız bu ürün listelerine kategori kategori ulaşabilirsiniz.

Buna benzer örneklendirme ve çalışmaları videolar halinde paylaşacağız, yakın zamanda sitemizde olur, izleyin.

Adapte Dijital: En İyi Dijital Pazarlama Hizmetleri Ajansı

Dijital pazarlama hizmeti için dijital pazarlama firması arayışında olan işletme ve markalara uygun fiyatları olan dijital pazarlama paketleri ile hizmet alabilirsiniz. Dijital web ajansı diye de adlandırılan Adapte Dijital dijital faaliyetlerini verimli sürdürmek isteyen işletme ve markalara hizmet veriyor. Dijital danışman olarak işletme ve markaların yanında oluyor. Verimli Dijital Model ile geliştirilmiş bir hizmet sunuyor Adapte Dijital. Dijital danışmanlık hizmetimiz işletmenizi hız şekilde büyütür. Dürüst, şeffaf ve sorumluluk sahibi iş ortağı için bu sayfalarımızı inceleyerek tercih yapabilirsiniz. Adapte Dijital İstanbul Beylikdüzü’nden tüm Türkiye ve yurt dışında ki firmaların tercih ettiği en iyi dijital pazarlama ajansı olmak için çok çalışıyor.

Dijital faaliyetler işletme ve markalar için artık olmazsa olmazdır. Fakat dijital gelişmeler ve çalışmalar daha yolun en başındadır. Dijital denetimdijital denetçi ve dijital denetim uzmanı olarak işletme ve markaların dijital faaliyetlerini denetliyoruz. Adapte Dijital işletme ve markaların dijital süreç ve sonuçlarını en iyiye ulaştırıyor. Dijital faaliyetlerinizin denetimi için dijital denetim ajansı Adapte Dijital ile çalışabilirsiniz.

Dijital PR Ajansı

Adapte Dijital dijital pr ajansı olarak hizmet veriyor. Dijital Pr ve pazarlama bir birine çok yakın gibi görünse de PR bilinirlik ve tanıtım hizmetlerini tanımlayan daha iyi bir terimdir. Dijital Pr, Online İtibar Yönetimi diğer adıyla Online PR, geleneksel medyada yapılan PR çalışmalarının yeni medya mecralarına uyarlanmakta olan halidir.

Müşterilerinizle daha sıkı bir ilişki kurmanıza, geleneksel PR yöntemleri ile elde ettiğiniz başarının dijital ortama taşınmasına, arama motorlarında arandığınızda hedef kitlenizin karşısına çıkmanıza, markanızın imajının güçlenmesine, arama motorlarına içerik üretilmesine katkı sağlamaktadır.

Dijital PR, online itibar yönetimi veya online PR, adına her ne derseniz deyin artık şirketler için zorunlu bir gereklilik olmuştur ve daha çabuk adapte olup istikrarlı bir şekilde uygulayanlar gelecekte yollarına daha güçlü olarak devam edeceklerdir.

Dijital PR ajansı olarak Adapte Dijital’i seçebilirsiniz. Verimli Dijital Model kullanarak amacınıza en iyi şekilde ulaşabilirsiniz.

Uzmansan Sende Kullan, Verimli Dijital Model

Trendyol’da Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler
İnstagram’dan Satış Yapmak İçin Gerekenler Ve Nasıl Yapılır
Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close

İletişime Geçin

+90 (212) 909 80 08

Google Premier Partner Designation
is reserved for the top 3% of participating organizations. SEO services are not verified or endorsed by Google.

©2023 Adapte Digital | Tüm Hakları Saklıdır.

ADAPTE DİJİTAL
Kategoriler