Google Haritalara Yer Ekleme Nasıl Yapılır?

Önemli Uyarı: Google haritalara yer ekleme, konum, firma, işyeri adresi ekleme gibi işlemleri videoyu izleyerek yapabilirsiniz. Google haritalara yer ekleme, Google İşyeri Ekleme ücretsiz ve sizin de yapabileceğiniz bir işlemdir. Youtube’de isteklerinize cevap verebilecek bir çok video bulunmaktadır.

Google’e harita ekleme sayesinde sizi arayanlar, müşterileriniz sizi kolayca bulur, işletme bilgilerinizi ekleyerek müşterilerinize güvenilirlik sunarsınız. İşletmenizin adresini, yerini, konumunu ve diğer bilgilerini en doğru şekilde girmelisiniz.

Belki birlikte çalışabiliriz.

https://adaptedijital.com/u/web-sitesi-google-ads-kurulum-hizmeti/

Web Sitesi Tasarımı İçin Toplantı Notları yazımız işinize çok yarayacak.

Adapte Dijital bugüne kadar bir çok işletme ve kişiye bu konuda karşılık beklemeden yardımcı oldu. Fakat arayan ve istekte bulunan sayısı çok. Takdir edersiniz ki çalışma saati ve iş yoğunluğumuzdan dolayı sınırsız yardım edebilme şansımız olmuyor.

Google haritalara eklemek için ücretli destek ve yardıma ihtiyaç duyarsanız bizim ile iletişime geçin. Yeni insanlar ile tanışmaktan ve yardım etmekten memnuniyet duyuyoruz. Adapte Dijital, web sitesi tasarımı, e ticaret sitesi ve sistem kurulumu, Google reklam/seo ve diğer dijital medya işlerini en iyi şekilde yapıyor.

Google Haritalara Yer Ekleme Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Haritalara yer ekleme yaparken aşağıdaki aşamalara dikkat edin. Adres, konum, işyeri ekleme paylaşmış olduğumuz videoda olduğu gibi yapılır.

Google Haritalara Yer Ekleme ücretli bir işlem değildir. Fakat bizden ısrarla ücretli şekilde talep edenlere iş/zaman hesabıyla sunduğumuz paketlerle olumlu cevap verebileceğimizi bildirmek isteriz.

Haritaya yer eklemede sorun yaşıyorsanız ve bizden hizmet almak istiyorsanız: Ürünümüz çok işinize yarayabilir, tıklayın.

İş yeri adresi haritaya ekleme isteyenler için küçük işletmeler nasıl büyütülür videomuzu izlemelerini tavsiye ederiz.

Haritaya Yer Ekleme Kuralları

Google’de işletmeniz ile yer alıp bulunmak için Google’ın bulabileceği bir işletme adresi girmelisiniz ve doğrulamayı beklemelisiniz. Doğru bir şekilde gösterilebilmesi için adres girişinizin adres kurallarına uygun olduğundan emin olun. Şunları unutmayın:

 • Bulunduğunuz yerin açık adresini eksiksiz olarak girin. (Örneğin: “Ayazma Mahallesi, Hasbahçe Sokak, Üsküdar, 34672”). 
 • Daire numarası, kat, bina numarası vb. bilgileri de ekleyin. 
 • Yalnızca resmi adresinizde yer alan bilgileri girin. Ara sokaklar ve yakındaki önemli noktalar gibi bilgileri, yalnızca konumunuzun resmi açık adres kullanılarak doğru şekilde belirlenemediği bölgeler için ekleyin. Örneğin, “Meşrutiyet Caddesi’nde Konur Sokak’ın köşesi” ya da “Kuğulu Park’ın karşısı” gibi eklemeler yapmayın.

Google Haritalarda Adres Düzenleme

Google’de işletme adresi eklemek veya düzenlemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

Videomuzdan da izleyebilirsiniz.

 1. Google Benim İşletmem‘de oturum açın.
 2. Birden fazla konumunuz varsa, yönetmek istediğiniz konumu açın. 
 3. Menüden Bilgi‘yi tıklayın.
 4. Adres alanını Location tıklayın.
 5. Yukarıdaki yönergeleri izleyerek adresinizi girin, ardından Uygula‘yı tıklayın.
 6. Adresiniz bulunamazsa, pencerenin sağ tarafında şehrinizin haritası üzerinde kırmızı renkli İşaretçi konumunu belirle düğmesini görürsünüz. İşaretçi konumunu belirle‘yi tıklayın.
 7. İşletmenizin konumunu kırmızı bir raptiyeyle gösteren harita açılır. Bu raptiyeyi haritada sürükleyebilirsiniz. Raptiyeyi konumunuzun merkezine yerleştirin. (Örneğin bir yol kenarındaki sıralı bir alışveriş merkezinde yer alan bir mağaza yönetiyorsanız raptiyeyi alışveriş merkezi içinde, kendi mağazanızın ortasına yerleştirin.) Haritayı yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için, ekranın sağ tarafındaki yakınlaştır Zoom in ve uzaklaştır Zoom out düğmelerini kullanın.
 8. Konumunuzun merkezini işaretledikten sonra, Uygula‘yı tıklayın. Yaptığınız düzenlemeler, yayınlanmadan önce kalite açısından incelenebilir.

Google Haritalardan Adresinizi Kaldırma

Not: İşletme adresinizi kaldırırsanız girişiniz yalnızca hizmet bölgenizi gösterir. (Hizmet bölgesi girmediyseniz varsayılan olarak sizin için bir bölge seçilir. Daha sonra gerektiğinde bu bölgeyi düzenleyebilirsiniz.)

İşletme adresinizi kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Google Benim İşletmem‘de oturum açın.
 2. Birden fazla konumunuz varsa, yönetmek istediğiniz konumu açın. 
 3. Menüden Bilgi‘yi tıklayın.
 4. Adres alanını Location tıklayın.
 5. Adresi temizle‘yi, ardından Uygula‘yı tıklayın.
Hemen Arayın

Eksik bir yeri Google haritaya ekleme

Herkese açık önemli noktalar, kafeler veya diğer yerel işletmeler gibi eksik yerleri haritaya herkese açık olarak ekleyebilirsiniz.

Haritalar’da herkese açık olarak adres ekleyebilir veya mevcut adresleri düzenleyebilirsiniz. Posta adresleri ekleyin, paketlerin teslim edileceği konumları düzeltin veya raptiye konumlarını ayarlayın.

Eksik bir yeri ekleyin

Bir adresi aradığınızda, yerin adını, konumunu ve kategorisini eklemeniz gerekir. Aramanızı hızlandırmak için diğer özellikleri kullanabilirsiniz, ancak bunlar zorunlu değildir.

 1. Bilgisayarınızda Google Haritalar‘ı açın.
 2. Bir adres arayın.
 3. Eksik yer ekle‘yi tıklayın.

İpucu: Evinizi haritada hızlıca bulmak için ev adresinizi ayarlayın. Paylaşmayı seçmedikçe, başka kimse evinizi göremez.

Google Haritalara İşletmenizle İlgili Bilgi Ekleme

İşletme sahibiyseniz İşletme Profilinizin bilgilerini ücretsiz olarak yönetmek için Google Benim İşletmem‘i kullanın. Çalışma saatleriniz, adresiniz ve fotoğraflarınız gibi ayrıntıları hızlıca yönetebilirsiniz.

Google Haritalar’da işletme bilgilerinizi güncellemek için:

 1. İşletmeniz için hak talebinde bulunma ve işletmenizi doğrulama:
 2. İşletmenizin sahipliğini üstlenip işletmenizi doğruladıktan sonra işletme bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Farklı türde geri bildirimler gönderme

Aşağıdaki seçeneklerden birini tıklayarak bize diğer sorunları bildirin.

Google Haritada Eksik Bir Adresi veya Yanlış Raptiye Konumunu Düzeltme

Haritalar’da herkese açık olarak adres ekleyebilir veya mevcut adresleri düzenleyebilirsiniz. Posta adresleri ekleyin, paketlerin teslim edileceği konumları düzeltin veya raptiye konumlarını ayarlayın.

Haritada Adres Düzeltme

Tek bir adresi düzeltmek için:

 1. Bilgisayarınızda Google Haritalar‘ı açın.
 2. Bir adres arayın. Ardından, Düzenleme öner ardından Yanlış raptiye konumu veya adresi‘ni tıklayın.
 3. Adres bilgilerini girin.
 4. Göndermek için Gönder‘i tıklayın.

Haritada yolu olmayan bir adres eklemek istiyorsanız, önce yolu ekleyin. Gönderiminiz kabul edildikten sonra Yeni adres ekleme bölümündeki adımları uygulayın.

İpucu: Google Haritalar’da bir bölgenin coğrafi bilgilerini iyileştirmek için, kuruluşlar veya hükümetler Geo Data Upload (Coğrafi Veri Yükleme) aracımızı kullanarak birden fazla adresi düzeltebilir. Bu kuruluşlar veya devletler iş ortağı ve içerik gereksinimlerimizi karşılamalıdır.

Google Haritalara Yeni Adres Ekleme

 1. Bilgisayarınızda Google Haritalar’ı açın.
 2. Menü’yü Menü tıklayın.
 3. Alt taraftan Haritayı düzenleyin ardından Raptiye konumu veya adres yanlış‘ı tıklayın.
 4. Haritayı, eklemek istediğiniz adresin merkezine taşıyın.
 5. Adres bilgilerini girin. 
 6. Göndermek için Gönder‘i tıklayın.

Birden fazla adresi düzeltmek için: Yukarıdaki adımları uygulayarak her adresi tek tek eklemeniz gerekir.

Başka yer veya adres düzenlemeleri yapma

Özel etiket ekleme

Haritanızdaki yerlere özel etiket ekleyebilirsiniz. Bir adresi düzelttiğinizde, yaptığınız güncelleme herkes tarafından görülebilir. Ancak özel etiketlerinizi yalnızca siz görebilirsiniz. Etiketli yerler haritanızda, arama önerilerinde ve “Yerleriniz” ekranında gösterilir.

Eksik bir yeri veya binayı ekleme

Herkese açık önemli noktalar, kafeler veya diğer yerel işletmeler gibi eksik yerleri de ekleyebilirsiniz. Eksik yerleri haritaya nasıl ekleyeceğinizi öğrenin.

Adapte Dijital: En İyi Dijital Pazarlama Hizmetleri Ajansı

Dijital pazarlama hizmeti için dijital pazarlama firması arayışında olan işletme ve markalara uygun fiyatları olan dijital pazarlama paketleri ile hizmet alabilirsiniz. Dijital web ajansı diye de adlandırılan Adapte Dijital dijital faaliyetlerini verimli sürdürmek isteyen işletme ve markalara hizmet veriyor. Dijital danışman olarak işletme ve markaların yanında oluyor. Verimli Dijital Model ile geliştirilmiş bir hizmet sunuyor Adapte Dijital. Dijital danışmanlık hizmetimiz işletmenizi hız şekilde büyütür. Dürüst, şeffaf ve sorumluluk sahibi iş ortağı için bu sayfalarımızı inceleyerek tercih yapabilirsiniz. Adapte Dijital İstanbul Beylikdüzü’nden tüm Türkiye ve yurt dışında ki firmaların tercih ettiği en iyi dijital pazarlama ajansı olmak için çok çalışıyor.

Dijital faaliyetler işletme ve markalar için artık olmazsa olmazdır. Fakat dijital gelişmeler ve çalışmalar daha yolun en başındadır. Dijital denetimdijital denetçi ve dijital denetim uzmanı olarak işletme ve markaların dijital faaliyetlerini denetliyoruz. Adapte Dijital işletme ve markaların dijital süreç ve sonuçlarını en iyiye ulaştırıyor. Dijital faaliyetlerinizin denetimi için dijital denetim ajansı Adapte Dijital ile çalışabilirsiniz.

Dijital PR Ajansı

Adapte Dijital dijital pr ajansı olarak hizmet veriyor. Dijital Pr ve pazarlama bir birine çok yakın gibi görünse de PR bilinirlik ve tanıtım hizmetlerini tanımlayan daha iyi bir terimdir. Dijital Pr, Online İtibar Yönetimi diğer adıyla Online PR, geleneksel medyada yapılan PR çalışmalarının yeni medya mecralarına uyarlanmakta olan halidir.

Müşterilerinizle daha sıkı bir ilişki kurmanıza, geleneksel PR yöntemleri ile elde ettiğiniz başarının dijital ortama taşınmasına, arama motorlarında arandığınızda hedef kitlenizin karşısına çıkmanıza, markanızın imajının güçlenmesine, arama motorlarına içerik üretilmesine katkı sağlamaktadır.

Dijital PR, online itibar yönetimi veya online PR, adına her ne derseniz deyin artık şirketler için zorunlu bir gereklilik olmuştur ve daha çabuk adapte olup istikrarlı bir şekilde uygulayanlar gelecekte yollarına daha güçlü olarak devam edeceklerdir.

Dijital PR ajansı olarak Adapte Dijital’i seçebilirsiniz. Verimli Dijital Model kullanarak amacınıza en iyi şekilde ulaşabilirsiniz.

Uzmansan Sende Kullan, Verimli Dijital Model

Dijital Ajans Hizmeti, Google Ads Ajansı ve Dijital Web Ajansı

Dijital ajans hizmeti almak isteyen firmalara dijital web ajansıGoogle ads ajansıGoogle adwords ajansıGoogle reklam ajansı olarak en uygun paket fiyatlarıyla hizmet veriyor. İstanbul dijital pazarlama ajansı arayanlara Adapte Dijital en iyi seçim olacaktır.

Dijital ajans hizmetlerini, web, Google Ads, Facebook Ads ve diğer medya ihtiyaçları için kullanabilirsiniz.

Web Tasarım Paketleri ve Web Sitesi Fiyatları Üzerine

Web tasarım paketleri, web sitesi paket fiyatları araştıran bir işletme sahibiyseniz et etkili paketleri satın alabilirsiniz. Verimli Dijital Model tempolarına göre hizmetlerini paketleştiren Adapte Dijital oldukça etkili sonuçlara imzasını atıyor. Web sitesi tasarımı fiyatlarıweb tasarım paketi arayan AvcılarBeylikdüzüBahçeşehirBüyükçekmece merkezli işletme sahiplerine hemen hizmet veriyoruz. Web tasarım ihtiyaçları için bu paketlerden bütçelerinize göre seçim yapabilirsiniz. Profesyonel, kurumsal web sitesi tasarımı için Adapte Dijital paketlerimizi tercih edebilirsiniz.

E-Ticaret Web Sitesi Tasarım Fiyatları

E-ticaret web tasarım fiyatlarıe ticaret sitesi fiyatı, e-ticaret danışmanlığı ürün satmak için çok ihtiyacınız olan şeylerdir. E Ticaret danışmanlığını Adapte Dijital’den alarak bunların hepsini yaptırabilirsiniz. Ticari web sitesi fiyatları, web sitesi fiyatları, internet sitesi paketleri için dijital pazarlama şirketleri içinden Adapte Dijital ile çalışabilirsiniz. Web sitesi kurma fiyatları, web tasarımı fiyat araştırmanızı Adapte Dijital paketleri ile sonuçlandırın.

Müşteri Odaklı Site: Profesyonel E-Ticaret / Kurumsal Web Sitesi
Google Benim İşletmem Kayıt ve İşletme Ekleme Nasıl Yapılır?
Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close
Menü
Kategoriler