Dijital Billboard ve 3D Led Billboard

Dijital Billboard, şehir içinde hemen hemen herkesin görebileceği alanlarda bulunan reklam araçlarıdır. Bu reklam araçları, firmanızın veya herhangi bir ürünün çok daha kolay bir şekilde tanıtılmasını ve geniş hedef kitleler tarafından bilinmesini sağlar. Gün içerisinde sokaklarda dolaşırken, araç kullanırken veya toplu taşımada seyahat ederken sık sık billboardlar ile karşılaşırız. Bu nedenle billboard reklamcılığı fazlasıyla önemlidir.

Billboard reklamcılık çalışmaları, ne kadar profesyonel ve ilgi çekici bir şekilde yapılırsa tanıtım başarısı da bir o kadar yüksek olacaktır. Bu sebeple billboard reklamcılığı aşamasında afiş tasarımı ve yaratıcı tanıtım yöntemleri uygulamak fazlasıyla önemlidir. Her reklam çalışmasında olduğu gibi billboard reklamlarında da amaç daha fazla bireye ve topluluğa ulaşmaktır.

Dijital Billboard Reklamcılığı Nedir? Ne İşe Yarar?

Dijital billboard reklamcılığı, çok daha kısa süre içerisinde büyük topluluklara ulaşmayı hedefleyen bir tanıtım çalışmasıdır. Günümüzde çok sayıda farklı reklam ve tanıtım yolları vardır. Bunlardan biri de sokaklarda sık sık karşılaştığımız billboardlardır. Billboard reklam araçları, şehir içindeki yayalar ve araçları hedefler. Şehrin neresinde olursanız olun, hangi ulaşım yöntemini tercih ederseniz edin billboardlar ile sık sık karşılaşırsınız.

Bu sebeple dijital billboard reklamcılığı hiç ekşimeyen tanıtım yöntemlerinden biridir. Billboardlar, ek bir gereksinime ihtiyaç duyulmadan tanıtımınızın dış mekanda çok sayıda kişiye gösterilmesini sağlar.

Dijital Billboard Nedir?

Dijital billboard reklamcılığı, diğer billboard reklam çalışmalarından biraz daha farklıdır. Bu noktada öncelik olarak reklam çeşitleri ve tasarımlar farklılık göstermektedir. Örneğin normal billboard reklamcılığında düz afişler tercih edilirken dijital billboard reklamlarında üç boyutlu tanıtımlar da bulunmaktadır. Bu sebeple dijital billboard reklam çalışmaları, diğerlerine oranla daha fazla ilgi çekicidir.

Bu sebeple daha ilgi çekici bir tanıtım ve reklam çalışması yapmak isteyen firmalar, genellikle dijital billboardları tercih etmektedir. Bu sayede dış mekanda ve şehir içindeki belirli konumlarda, o bölgede ikamet eden kişilere çok daha kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir.  Dijital tanıtım çalışmalarından biri olan billboardlar günümüzde sıklıkla tercih edilen reklam yöntemlerinden biridir.

Dijital Billboard Reklamcılığının Avantajları Nelerdir?

Son dönemde en çok tercih edilen reklam ve tanıtım çalışmalarından biri olan dijital billboardlar, birçok avantajı da beraberinde getirir. Bunlar genel olarak aşağıdaki gibidir;

 • Belirli yerel konumlarda daha fazla kişiye ulaşmak mümkündür.
 • Diğer reklam çalışmalarına oranla çok daha ilgi çekicidir.
 • Profesyonel 3 boyutlu tasarımlar, daha fazla akılda kalıcılık yaratır.
 • Daha fazla bireye ulaşmanız mümkündür.
 • En iyi dış mekan tanıtım yöntemlerinden biridir.
 • Fiyat performans açısından büyük oranda avantaj sağlar.
 • Her türlü tasarımın dış mekanlarda tanıtılmasına olanak sağlar.
 • Yaya, araçlar ve toplu taşıma tercih eden bireylere ulaşmanın en kolay yoludur.

Yukarıdaki avantajları sebebiyle günümüzde sıklıkla dijital billboard reklam çalışmaları tercih edilmektedir.

3D Led Billboard

3D Led Billboard teknolojisi, farklı açılardan çekilmiş iki görüntüyü birleştirip tek bir klibe yerleştirmekle başlar. Sol ve sağ gözümüz görselleri farklı noktalardan görür ve beynimiz nesneleri üç boyutlu derinlikte tanır. Bu yanılsamayı elde etmek için, 3D led billboard reklam panolarında genellikle iki yüzü olan kavisli ekranlar kullanır.

Dijital bilboard nasıl yapılır?

Dijital bir billboard yapmak için, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Planlama: Dijital billboardun boyutlarını, çözünürlüğünü ve yerleştirileceği konumu belirleyin. Ayrıca güç kaynağı, veri bağlantısı ve hava koşullarına dayanıklılık gibi faktörleri de göz önünde bulundurun.
 2. LED panellerin seçimi: Dijital billboardlar, genellikle LED (ışık yayan diyot) paneller kullanarak görüntüleri ve videoları gösterir. LED panellerin boyutunu, piksel yoğunluğunu ve parlaklığını billboardun gereksinimlerine göre seçin. Ayrıca, hava koşullarına ve suya dayanıklı olup olmadığını kontrol edin.
 3. Yapı ve montaj: LED panelleri destekleyecek ve koruyacak bir yapı tasarlayın ve inşa edin. Bu, genellikle metal veya alüminyum bir çerçeve içerir. Daha sonra LED panelleri çerçeveye monte edin ve güvenli bir şekilde sabitleyin.
 4. Elektrik bağlantısı ve kontrol sistemi: LED panelleri bir güç kaynağına bağlayın ve gerekli kontrol sistemlerini (ör. bilgisayarlar, kontrol kartları, kablolama) kurun. Bu, dijital billboardun çalışmasını sağlayacak ve içeriği yönetmenize olanak tanıyacaktır.
 5. Yazılım ve içerik yönetimi: Dijital billboardunuz için uygun bir yazılım ve içerik yönetim sistemi (CMS) seçin. Bu, görüntülerin ve videoların düzenlenmesi, zamanlanması ve gösterilmesi için kullanılacaktır.
 6. İzinler ve yasal düzenlemeler: Dijital billboardunuzu yerleştirmeden önce, yerel yönetimden gerekli izinleri alın ve bölgenizdeki reklam ve halka açık alanlarda dijital ekranlara ilişkin düzenlemelere uyduğunuzdan emin olun.
 7. Bakım ve güncellemeler: Dijital billboardun düzgün çalışmasını sağlamak için düzenli bakım yapın ve gerektiğinde yazılım ve donanım güncellemeleri uygulayın. Bu, ekranın performansını ve ömrünü uzatacaktır.

Dijital billboardunuzu başarıyla tamamladıktan sonra, şimdi reklam kampanyalarını ve diğer içerikleri göstermek için kullanabilirsiniz.

Uzmanlıklarımız ve Danışmanlıklarımız: Google Ads, Reklam Ve Medya
Ürünlerinizi Nasıl Tanıtabilirsiniz?
Close Sepet
Close Favorilerim
Son Baktıkların Close
Close

Close

İletişime Geçin

+90 (212) 909 80 08

Google Premier Partner Designation
is reserved for the top 3% of participating organizations. SEO services are not verified or endorsed by Google.

©2023 Adapte Digital | Tüm Hakları Saklıdır.

ADAPTE DİJİTAL
Kategoriler