E-Ticaret Sitesi Tasarımında Z Kuşağının Odak Seçilmesi 1

E-Ticaret Sitesi Tasarımında Z Kuşağının Odak Seçilmesi

E-Ticaret Sitesi Tasarımında yeni neslin tüketim davranışları büyük önem taşıyor. Z kuşağı olgunlaşarak, sektörler içerisindeki değişikliklere öncü oluyor.

Doğru ve etkili bir e-ticaret site tasarımına sahip olabilmeniz için Z kuşağının tüketim davranışlarını irdelemek çok önemlidir.

Bu yazımız ile birlikte e-ticaret site tasarımınızı güncel tutabilir, ziyaret ve satış oranlarınızı arttırabilirsiniz. Çünkü artık Z kuşağının davranışları sitenizin popülerliğini etkiliyor!

Z Kuşağının Hayatımızdaki Yeri

Z kuşağı bakıldığı zaman Türkiye nüfusunun yaklaşık olarak %23’ünü oluşturuyor. Şuanda neredeyse hepsi üniversite mezunu olan Z kuşağı, pazardaki en güçlü tüketici sınıfını oluşturuyor.

E-ticaret sitelerinin geleceğini şekillendiren Z kuşağı, sadece e-ticaret alışkanlıklarını değiştirmekle kalmıyor, yeniliklere katkı sağlıyor. Yapılan bir araştırma sonucunda; Türkiye’de anne ve babaların %52’si Z kuşağının, yani çocuklarının düşüncelerinin satın alım yapacakları markaları etkilediğini söylüyor.

Bu yüzden e-ticaret sitenizi yeni nesle uygun tasarlamak ve güncel tutmak çok önemli. Detaylı bilgi için lütfen bizi arayın, birlikte e-ticaret site tasarımınızı geliştirelim, büyütelim.

E-Ticaret Sitesi Tasarımında Z Kuşağının Odak Seçilmesi 2
E-Ticaret Sitesi

E-ticaret’te Z Kuşağının Dikkatini Çekmek İçin 8 Saniyeniz Var

Diğer kuşaklara nazaran Z kuşağının dikkat süresi çok kısa. Dikkatlerini çekmek için 8 saniyeniz olduğu için etkili ve kaliteli bir e-ticaret sitesine sahip olmanız çok önemli. E-ticaret sitesi tasarımı fiyatlarını öğrenmek ve dikkat çekici bir e-ticaret sitesine sahip olmak için lütfen tıklayın.

Adapte Dijital, gerekli tüm verileri toplayarak markanızın Z kuşağının dikkatini çekmesi için çalışmalar yürütüyor. Yapmış olduğumuz araştırmalarla Z kuşağının davranışlarını, tercihlerini belirliyoruz ve geliştirme çalışmalarınızı yapıyoruz.

Z Kuşağının Sahip Olduğu 3 Temel Tüketici Davranışı

E-ticaret sitelerinde Z kuşağı yeni olanı denemeyi çok seviyor. Bu yüzden yeni ve farklı ürünler hızlıca popülerleşip, büyüyor. E-ticaret sitenizin ve markanızın sunduğu deneyimler, markanın kendisinden daha önemli bir hal alıyor. Z kuşağının tercihlerinde ürün veya hizmetin sunduğu deneyim en etkili seçim kriteri oluyor.

Fiyatlar

E-ticaret tüketim alışkanlıklarına bakıldığında Z kuşağı bir ürünü normal fiyatında almaktansa indirimden almayı tercih ediyor. E-ticaret sitenizin gelişip, büyümesi için Z kuşağına uygun olarak tasarlanmasının yanında teknik olarakta gelişmiş seçeneklere sahip olması gereklidir.

E-ticaret site tasarımınızın Z kuşağının tüketim davranışlarına uygun olarak tasarlanması ve teknik yeterliliklere sahip olması için hemen Adapte Dijital’i arayın.

E-Ticaret Sitesi
E-Ticaret Sitesi

Ürün / Hizmet Hikayesi

E-ticaret sitenizde ürün veya hizmetinizle Z kuşağı kendisini bağdaştırabilirse işte o zaman büyüme hızınız çok artıyor. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi Z kuşağına uygun olarak tanıtma, içerik pazarlaması yapmaktır. Sadakat kazanmak ve sürdürülebilir olması için doğru stratejilerle kurulmuş bir e-ticaret iş modelinizin olması gereklidir.

E-ticaret sitesi örneğimiz: Jess Diamond

Görsel Beğeniler

E-ticaret sitelerinin kimlikleri Z kuşakları için çok önemli. Farklı ve dikkat çekici bir marka kimliği ile Z kuşağının dikkatini çekebilirsiniz. Bir görsel çalışmanın Z kuşağı için birçok kelimeye bedel olduğunu unutmayın. Görsel iletişim kurmak Z kuşağının ana taşıdır.

Toplum ve trendler gün geçtikçe değişmeye devam edecek. Z kuşağının tüketici davranışlarını ve dikkat ettikleri noktaları belirleyerek markanızı ve e-ticaret sitenizi oluşturmak sizin için büyük bir şans olacaktır. E-ticaret site tasarımızın yanında pazarlama çalışmalarınızı yaptığımız paketlerimizi incelemek için hemen tıklayın.

Detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayın.

E Ticaret Sitesi Paketleri Ve Fiyatları
E Ticaret Sitesi Tasarımı, Fiyatları, Soru ve Cevapları
Sepet
Kapalı Favorilerim
Close Son Baktıkların
Kategoriler
Hemen Bizi Arayın