I Want to Open a Shop. What Can I Open? What Should I Do to Open? 1

I Want to Open a Shop. What Can I Open? What Should I Do to Open?

Dükkan Açmak İstiyorum Ne Açabilirim: Açmak İçin Ne Yapmalıyım başlığı için söze başlamadan önce biraz kendimizden bahsetmek isterim. Ben Gürbüz Özdem, İş Geliştirme Uzmanı ve dijital danışman olarak Adapte Dijital’i yönetiyorum. Web, dijital, işletme ve marka gelişimi üzerine bir çok belge ve sertifikaya sahibim. 17 yılık muhasebe deneyimim ve 10 yıllık dijital web ajansı yöneticiliğim ile bir çok deneyim kazandım. Müşterilerimiz adına bir çok işyeri ve iş, marka kurdum ve danışmanlık yaptım.

Dijital danışmanlığa 2015 yılında MEGESOFT yazılım markasıyla başladık. 2019 yılında işimizde daha uzman ve yetenekli olarak ajansımız Adapte Dijital’i kurduk. Muhasebe üzerine geçirdiğim profesyonel hayatımda 200’ün üzerinde müşterim oldu, dijital web ajansı profesyonel hayatımdan 500’e yakın web sitesi yaptık ve teslim ettik. Ajansımız en temel başlıklarla müşterileri için; yazılım, web, dijitalleşme, iş geliştirme, marka geliştirme, reklam, tanıtım, pazarlama ve dijital danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bana göre ekonominin can damarı küçük işletmelerdir yani açmak istediğiniz dükkanlar. Açmak istediğiniz dükkan mantıklı, geçerli işler üstüne üretimi içeriyorsa muhteşemdir. Hem ülkenin hem de sizin ekonominiz bununla canlanabilir. Tabi bu fikir aklınıza düştüğünden beri bir çok soru cevabını arıyor: dükkan açmanın maliyeti, gereken belgeler, dükkan açmak kârlı mı, dükkan açmak için fikirler, neler lazım vb.

En başta! Dükkan açmak istiyorum ne açabilirim, ne yapmalıyım diyenlere dijital danışman ve iş geliştirme uzmanı sıfatıyla web temelli veya web destekli işler düşünmeye başlamalarını önereceğim. Açtığınız dükkana müşteriye web üzerinden müşteri çekmek, web üzerinde müşterilere bir şeyler göndermeyi kurgulayın. İster yerel, ister ulusal, ister global olsun web temelli olmadan işiniz zor olur. Harekete geçirecek trafiği böyle yakalarsınız.

İlk sorum şu: dükkandan kastınız nedir, bakkal mı?

I Want to Open a Shop. What Can I Open? What Should I Do to Open? 2

Dükkan fikri: Mezeci! Elinin lezzeti varsa, neden olmasın!

NEDEN DÜKKAN AÇMAK İSTİYORSUN?

Dükkan açmak fikri ve isteği, insanların zihninde kurup durduğu ama çok az insanın cesaretle gerçekleştirdiği şeydir. doğduğu günden beri insanın temel güdüsü. Dijitalleşme ve yeni akıl çağı insanlara kendi işini ve dükkanını açma imkanı sundu. Hızlı araştırma, öğrenme, uygulama ve topluluklara sunabilmeyi sağlıyor dijitalleşmek. Trendyol, Amazon, Etsy bir çok insanın dükkan açmasına aracı oldu.

Dükkanını nereden açmak istiyorsun? Biliyorsun bu bir kalıp. Sen herhangi bir işletmeye de dükkan diyor olabilirsiniz. Bazı insanlar Etsy’de dükkanım var diyor, bazıları mağazam, bazıları takı dükkanım var diyor bazıları takı mağazam. Dükkan işi biraz karışık. Ben burada üretim temelli dükkan açmak isteyenleri hayal edip onlara hitaben konuşacağım. Umarım sen o insanlardan birisisindir.

I Want to Open a Shop. What Can I Open? What Should I Do to Open? 3

Doğru Dükkanı Açmanı Nasıl Sağlayabiliriz?

Dijital; kullanmayı bilene o kadar çok avantajlar sunar ki baştan kâr edersiniz. Dükkanını Açmak İçin Tavsiye: “Web Temelli İş Geliştirmesi Çalışma Programını” kullanarak başlatın. Detayları konuşalım.

Bir dükkan açmak, her şeyi baştan sizin belirlemeniz demek. Dükkan açmak, cesaret göstermek ve üretmek demek. Her adımda, öğrenme ve büyüme şansının doğması. Kendi dükkanını açmak, riskleri yönetme gücünü verir. Açtığın ve büyüttüğün dükkanını geleceğine miras bırakmak hissi benim için çok güzel, sizin içinde eminim öyle olacaktır.

Kendi dükkanını açmak, topluluğuna katkıda bulunmandır. Dükkanını açmak, iş hayatında anlam bulmandır. Her başarı, tamamen senin eserin olur. Kendi dükkanını açmak, hayallerine ulaşmanın en doğrudan yoludur. Sonuçta, kendi dükkanını açmak, gerçek bir başarı hikayesi yazmanın başlangıcıdır.

I Want to Open a Shop. What Can I Open? What Should I Do to Open? 4

DÜKKAN AÇMAK İSTİYORUM: BENİ NELER BEKLİYOR?

“Dükkan açmak istiyorum” diye herkes düşünebilir fakat bunu çok az insan gerçekleştirir. Fikri eyleme döküp gerçekleştirmek ve istenilen sonuca ulaşmak zor iştir. Bu zorluğu kararlı, çalışkan ve güçlü insanlar kolaya çevirir.

Dükkan istiyorum diyenler, riskleri göze almalı. Dükkan açmak istiyorum düşüncesi, sabır ve kararlılık ister. “Dükkan açmak” demek, uzun çalışma saatleri anlamına gelebilir.

Dükkan açmak istiyorum isteği, doğru planlama ve tutkuyla, başarıya ulaşabilir. Dükkan açmak istiyorum diyenler kendilerini bekleyenin zorlu bir yolun ve tırmanacak bir zirvenin beklediğini bilmeliler. Tabi zorluğun meyvesi her zaman tatlı olacaktır.🌟

Web Temelli

İş Geliştirmesi

İçin Dijital Danışmanlık Alın

Bu üçünden hangisisin?

Birincisi; ne yapacağını bilmiyorsun ve sadece bir şey yapmak istiyorsun.

İkincisi; girişimcisin ve güvendiğin sağlam bir fikrin var.

Üçüncüsü; İş bulamadığın için iş kurmayı düşünüyorsun. Kendi işinin sahibi olmanın büyük para kazandıran eğlenceli ve özgürlüklerle dolu bir yol olduğunu düşünüyorsun.

Çoğunluğu üçüncü gruba dahil olduğunu düşünüyorum. Tabi yaş büyüdükçe birinci ve ikinci grupta olan insan sayısı artıyor.

Benim üçüncü grupta olan insanlara bu yazıda söyleyebileceğim şeyler yok. Birinci ve ikinci topluluktaki insanlara ise çok şey söyleyebilirim. Onlarla aramızdaki anahtar terimlerimiz: iyi fikirler, nakit akışı, çözüm ürünleri, müşteri profili, işletme sahibi çevresi, çalışma programları, planlama, kaynak yönetimi ve iş eğitimi.

Kaynak: Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Diyenlere Uzmanından Öneriler

KENDİ DÜKKANIMI NASIL AÇARIM?

Geldiniz ve bana sordunuz: Dükkanımı nasıl açarım, ne açabilirim? Genel profile göre tek bir cevabım var: kendine net ve ulaşılabilir bir hedef koy. Örnek: 2024’te kendi işimden 500 bin TL kazanacağım. Kişi kendini; yaşına, eğitimine, gücüne, çevresine, yapabileceklerine, yapmak için isteğine göre ulaşabileceği hedefi koyup, yola koyulursa ona ulaşır. Bu kadar net ve basit bir hedef sizin için iyiyse, harekete geçer ve ona ulaşırsınız.

Sade ve net: iyi olduğunuz veya olabileceğinizi düşündüğünüz sevdiğiniz bir konuda çalışmaya başlayın.

İçinde yaşadığımız sistemde: işin başı kaynaktır bazen sermaye de denir. :) Kaynağınız: bilgi, iş gücü, para vb. şeylerdir. Hangisiyle başlarsanız başlayın, itici güçleriniz: istek, inanç, heyecan, sabır ve tutkunuz olacaktır.

Buraya kadar yazılanlar size göreyse, siz kendi işinizi yaparsınız.

DÜKKANIN KONUSUNU İYİ SEÇ: ÜRET VEYA ÜRETENİ DESTEKLE

Dükkan konusu seçiminde karşılıklı konuşmadan şu konular iyidir önerileri çok akılcı değil. Fakat son 6 aydır çalıştığımız örneklerden en iyi performans mezeci konusu oldu. Tabi bu bunu öneriyorum anlamına gelmemeli. İyi bir performans göstermesi işletene ve bizimle uyumluluğuna da bağlı. Çalışmayı sürdürdüğümüz bir çok iyi performanslı konu var. Fakat burada bunu sağlayan bir çok etken var. Hiç bir dükkan kendi başına seçilmiş bir konu üzerinden iyi olamaz. En iyi etken işletendir. İşleten ve onun destekçileri o konuyu iyi seviyeye getirecektir.

Sizin tarafınızdan gerçekleştirilmek zorunda olunan şeyin sırrı yoktur. Gerçekleştirirseniz gerçek olur. İstersiniz ve almak için çalışırsınız. Sırlarla dolu vaatlere kanmayın. Araştırın, sorun, soruşturun, programlayın, planlayın ve çalışın ve bir daha çalışın.

Kendi işimizi seçerken şunları sorup, soruşturalım:

A) Ben neyim ve ne istiyorum:

 1. Ben neyi iyi yapıyorum?
 2. Yapmaktan hoşlandığım şey/şeyler nedir?
 3. Yapmaktan hoşlanmadığım şey/şeyler nedir?

B) Yaşamdaki sorunlar nelerdir, çözümler neler olabilir?

 1. İnsanlar veya işletmelerin yaşadığı sorunlar nelerdir?
 2. İnsanların ve işletmelerin aradığı faydalar nelerdir?

C) 1 K 7 N

Ben bu kalıba tersten ve iki N daha ekleyerek bakıyorum.

Kim/kimler için?

Neyi?

Neden?

Nasıl?

Nerede?

Ne zaman?

Ne olacak?

Ne oldu?

D) Topluluğunuzu kurun.

Her şey onlar için. Yola koyulup daha fazla müşteriyle temasa geçtiğinizde işletmeniz büyüyecektir. Telaşlanmadan adımlayın ve ilk müşteriyi edinin. Gerisi gelecektir.

Kendi işimi kurmak istiyorum diyorsan: Bizden destek alabilirsiniz.

Bir ürün, bir hizmet üretmeyi veya üreten birinin temsilcisi olmak üzerine düşünün!

Dükkanımı Açmak İstiyorum Neler Gerekli?

DÜKKAN AÇMAK KÂRLI MIDIR?

Evet. İnandınız mı? ☺ Az bir örnek dışında hemen kârlılık gösteren yeni bir iş yoktur. Dükkanınızı iyi bir program ve planlama ile kurar, danışmanlardan destek alır ve dediklerini harfiyen yerine getirirseniz kârlılığa ulaşırsınız. Burada seçmeniz gereken iyi bir iş ve iyi bir yol göstericidir.

Kurulmuş, devam eden ve yeni, taze bir gücün dokunmasıyla yükselecek dükkanı devralır veya ortak olursanız ulaşabilirsiniz. Ne olursa olsun, bir gerçek var ki: bunların hepsinde de karlılığa geçiş uzun solukludur. Kendi dükkanınızı açmak uzun vadeli düşünülecek bir yatırımdır.

Nasıl kazanacaksın?

Bu sorunun yazısı baştan sona ele alınarak yazılmalı, eğer ciddi ciddi düşünüyorsanız, bize danışın. İsteklerinize göre yorumlayıp öneriler sunmak daha doğru olacaktır.

I Want to Open a Shop. What Can I Open? What Should I Do to Open? 3

Kârlı Bir Dükkan Açmak Mümkün mü?

Yazının tümüne baktığınızda zorlu bir işten bahsettim. Her işi kolaylaştırmanın yolu, o işleri bilenlerden destek almaktır. Bize danışın!

DÜKKANIMI NASIL BÜYÜTECEĞİM?

Dükkan açmak, yönetmek, yaşatmak ve büyütmek gerçekten çok zorludur. Kaynak ve zaman işidir. Kaynağınız ve zamanınız varsa işin içinde pişerek amacınıza ulaşabilirsiniz.

Dükkanınızı açmanın ve büyütmenin en iyi yolu sunduğunuz şeye ihtiyacı olan bir çok insana temas etmekle mümkündür. Bu da tanıtım ve pazarlama ile olur.

Bu konuda bu yazıda bir cümlelik öneriler yanıltıcı da olabilir çekincesiyle tecrübelerimden örnek vereceğim. Biz bir yeni veya küçük işi Google Ads üzerinden büyüttük. Kullandığımız pazarlama yöntemi “growth hacking” oldu. Kaynağa göre yolu seçip, en verimli yeri tahmin edip bunun sonucunu almaya çalıştık. Bizim bu modelimize verdiğimiz işim şu: Verimli Dijital Model.

Çoğu müşterimizin yeni ve küçük işini bu modelle büyüttük. Küçük bir başlangıç için Web Temelli İş Geliştirmesi Dijital Danışmanlık işinize yarayabilir.

Not: Yazı herhangi bir konuda bir yatırım tavsiyesi değildir. Tecrübe paylaşımı üzerinden, kendimizi ve işimizi tanıtmak niyetini taşımaktadır. Yazı daha 1. aşamasındadır, iyileştirilmeye ve daha anlaşılır olmasına çalışılacaktır. Büyüttüğümüz markalarımızdan: Kozmanya.

What do you want to open? You know, it’s a pattern. You can call any business a shop. Some people say they have a shop on Etsy, some say they have a store, some say they have a jewelry shop, some say they have a jewelry store. The shop business is a bit complicated. Here, I will imagine those who want to open a production-based shop and talk to them. I hope you are one of those people.

I Want to Open a Shop. What Can I Open? What Should I Do to Open? 6

How Can We Help You Open the Right Shop?

Digital; It offers so many advantages to those who know how to use it that you will make a profit from the very beginning. Advice for Opening Your Shop: Start using the “Web Based Business Development Worksheet”. Let’s talk about the details.

Opening a shop means that you decide everything from the beginning. Opening a shop means showing courage and producing. With every step, there is a chance to learn and grow. Opening your own shop gives you the power to manage risks. The feeling of leaving the shop you opened and expanded to your future is a great feeling for me, and I’m sure it will be the same for you.

Opening your own shop is contributing to your community. Opening your shop is finding meaning in your business life. Every success is entirely your work. Opening your own shop is the most direct way to achieve your dreams. After all, opening your own shop is the beginning of writing a real success story.

I Want to Open a Shop. What Can I Open? What Should I Do to Open? 7< /figure>

I WANT TO OPEN A SHOP: WHAT AWAITS ME?


< p>Everyone can think “I want to open a shop”, but very few people actually do it. Putting the idea into action and achieving the desired result is a difficult task. Determined, hard-working and strong people turn this difficulty into an easy one.


Those who say

I want a shop should take risks. The idea that I want to open a shop requires patience and determination. “Opening a shop” may mean long working hours.

The desire to open a shop can be achieved with the right planning and passion. Those who say they want to open a shop should know that what awaits them is a difficult road and a peak to climb. Of course, the fruit of hardship will always be sweet.🌟

Web Based

Business Development

Get Digital Consultancy for

Which of these three are you?

First; You don’t know what to do and you just want to do something.

Second; You are an entrepreneur and have a solid idea that you trust.

Third; You are thinking of starting a business because you cannot find a job. You think owning your own business is a fun, freedom-filled way to make big money.

I think most of them belong to the third group. Of course, as age increases, the number of people in the first and second groups increases.

I have nothing to say in this article to people in the third group. I can say a lot to the people in the first and second groups. Our key terms with them are: good ideas, cash flow, solution products, customer profile, business owner environment, work schedules, planning, resource management and business training.

Source: Recommendations from an Expert for Those Who Say They Want to Start Their Own Business

HOW DO I OPEN MY OWN SHOP?

You came and asked me: How do I open my shop, what can I open? Based on the general profile, I have only one answer: set yourself a clear and attainable goal. Example: I will earn 500 thousand TL from my own business in 2024. The person sees himself as; or If he sets a goal that he can reach according to his age, education, strength, environment, what he can do, and his desire to do it, and sets out, he will reach it. If such a clear and simple goal is good for you, you will take action and achieve it.

Plain and clear: start working on something you like that you are good at or think you can be good at.

In the system we live in: the head of the business is the resource, sometimes also called capital. :) Your resource: information, labor, money, etc. are things. Whichever you start with, your driving forces will be: desire, belief, excitement, patience and passion.

If what has been written so far suits you, you can do your own thing.CHOOSE THE TOPIC OF YOUR SHOP WELL: PRODUCE OR SUPPORT THE PRODUCER

When choosing a shop topic, suggestions that these topics are good without mutual discussion are not very rational. However, the best performance of the samples we have been working on for the last 6 months has been the topic of appetizers. Of course, this does not mean that I recommend this. A good performance also depends on the operator and its compatibility with us. There are many well-performing topics that we continue to work on. But there are many factors that enable this. No shop can be good on a chosen subject on its own. The best factor is the operator. The operator and his supporters will bring that issue to a good level.

There is no secret to what has to be accomplished by you. If you make it happen, it will come true. You want it and you work to get it. Don’t be fooled by promises full of secrets. Research, ask, investigate, program, plan and work and work again.

When choosing our own job, let’s ask and investigate the following:

A) What am I and what do I want:

  1. What am I good at?

  1. What is/are the things I like to do?

  1. What is/are the things I don’t like to do?

B) What are the problems in life, what could be the solutions?

  1. What are the problems people or businesses experience?

  1. What are the benefits people and businesses are looking for?

C) 1 K 7 N

I’m looking at this pattern in reverse and adding two more N’s.

Who/for whom?

What?

Why?

How?

Where is it?

When?

What will happen?

What happened?

D) Build your community.

Everything is for them. Once you hit the road and connect with more customers, your business will grow. Step in without any fuss and get your first customer. The rest will come.

If you say you want to start your own business: You can get support from us.

Think about producing a product, a service, or being a representative of someone who produces it!

I Want to Open My Shop, What is Required?

IS IT PROFITABLE TO OPEN A SHOP?

Yes. Did you believe it? ☺ Except for a few examples, there is no new business that shows immediate profitability. If you set up your shop with a good program and planning, get support from consultants and follow their instructions exactly, you will achieve profitability. What you need to choose here is a good job and a good guide.

You can reach us if you take over or become a partner of the shop that is established, ongoing and will rise with the touch of a new, fresh power. Whatever happens, one thing is true: in all of these, the transition to profitability is long-term. Opening your own shop is a long-term investment.

How will you win?

This question should be written from beginning to end, if you are seriously considering it, consult us. It would be better to comment and make suggestions according to your wishes.

I Want to Open a Shop. What Can I Open? What Should I Do to Open? 6

Is It Possible to Open a Profitable Shop?</p >

When you look at the whole article, I talked about a difficult job. The way to make any job easier is to get support from those who know it. Consult us!

HOW WILL I EXPAND MY STORE?

Opening, managing, maintaining and growing a shop is really very challenging. It is a matter of resources and time. If you have the resources and time, you can achieve your goal by working hard.

The best way to open and grow your shop is to reach many people who need what you offer. This happens through promotion and marketing.

In this article, I will give examples from my experiences, with the fear that one-sentence suggestions may be misleading. We grew a new or small business through Google Ads. The marketing method we used was “growth hacking“. We chose the path according to the source, guessed the most productive place and tried to get the result. The job we give to this model is: Efficient Digital Model

We have grown many of our customers’ new and small businesses with this model. For a small start Web Based Business Development Digital Consultancy may be useful to you.

Note:The article is not an investment advice on any subject. It aims to introduce ourselves and our business through sharing experience. The article is still in its first stage, efforts will be made to improve it and make it more understandable. From the brands we have grown: Kozmanya.

Suggestions from Experts for Those Who Say They Want to Start Their Own Business
The Power of Marketing Strategies Integrated with Digital Marketing
My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Categories
Hemen Bizi Arayın